کد خبر: 112993 A

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان:

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان: یکی از دلایل ممتاز شدن نهم ذی‌الحجه(روز عرفه) در تاریخ اسلام دعای عرفه است؛ لذا دقت در مضامین رفیع و انسان ساز این دعا می‌تواند زمینه خودشناسی و تحولی بزرگ را در انسان فراهم آورد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان: یکی از دلایل ممتاز شدن نهم ذی‌الحجه(روز عرفه) در تاریخ اسلام دعای عرفه است؛ لذا دقت در مضامین رفیع و انسان ساز این دعا می‌تواند زمینه خود‌شناسی و تحولی بزرگ را در انسان فراهم آورد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان خود‌شناسی را مهم‌ترین ثمره روز عرفه عنوان کرد و گفت: کسی که روز عرفه را درک کند به‌واسطه نیل به خود‌شناسی و توبه و بخشش گناهان می‌تواند زندگی را از سر گرفته و آینده جدیدی را برای خود رقم بزند.
حجت‌الاسلام سعید مهدوی‌امین در جمع خبرنگاران در رابطه با دعای عرفه گفت: این دعا منسوب به امام حسین(ع) است که ایشان در مراسم حج، بعد از نماز ظهر به همراه خانواده و اصحاب خود به ذکر این دعا پرداختند، از آن پس برگزاری دعای عرفه مرسوم و رایج شد.
وی با اشاره به اینکه در کتاب شریف مفاتیح‌الجنان روز عرفه هم‌تراز و هم‌شأن با اعیاد بزرگ اسلامی است، خاطرنشان کرد: یکی از دلایل ممتاز شدن نهم ذی‌الحجه(روز عرفه) در تاریخ اسلام دعای عرفه است؛ لذا دقت در مضامین رفیع و انسان ساز این دعا می‌تواند زمینه خود‌شناسی و تحولی بزرگ را در انسان فراهم آورد.
مهدوی تصریح کرد: خوشبختانه در سراسر کشور همه مردم هم‌نفس با حجاج بیت‌الله الحرام به ذکر دعا و مناجات و نیایش و طلب بخشش و مغفرت در مکان‌های مقدس می‌پردازند، همچنین در تمام حسینیه‌ها، مساجد و تکایای استان لرستان همزمان با سراسر کشور ندای این نیایش طنین‌انداز می‌شود.
مدیرکل تبلیغات استان در پایان اظهار کرد: جلسه مرکزی و محوری دعای عرفه در مصلی الغدیر خرم ‌آباد بعد از نماز ظهر برگزار می‌شود، همچنین در مساجد و دانشگاه‌های سایر شهرستان‌ها نیز به همین منوال است؛ لذا از آحاد مردم دعوت می‌کنیم که با حضور در این مراسمات پرفیض به مدد پروردگار از لطف و عنایات الهی بهره‌مند شوند.

امام حسین تبلیغات تبلیغات اسلامی خانواده نماز لرستان اسلام دلایل دعای عرفه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر