کد خبر: 543461 A

همراه با بانک ملی در هفته ایی که گذشت

بانک ملی ایران طی هفته گذشته از توسعه روابط بین المللی و نیز دو اقدام جالب توجه در کانون جوانه ها خبر داد.

 

توسعه روابط کارگزاری بانک ملی ایران در آمریکای جنوبی

به ایلنا به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، عضو هیات مدیره و معاون امور ارزی و بین الملل بانک ملی ایران اعلام کرد: در راستای توسعه روابط کارگزاری به منظور حمایت و پشتیبانی از تجارت خارجی کشور، بانک ملی ایران موفق به برقراری روابط کارگزاری با بانک های برزیلی شد.

غلامرضا پناهی گفت: در این راستا بانک آمادگی کامل دارد که خدمات مورد نیاز فعالان تجارت خارجی با آمریکای جنوبی را ارایه کند.

وی اظهار کرد: انجام امور تجاری از کانال بانک ها علاوه بر حفظ امنیت و پوشش های مناسب، در کاهش هزینه های مبادله هم موثر است.  همچنین با حضور بانک امکان افزایش و گسترش حجم تجارت برای فعالان با بهره گیری از ظرفیت های اعتباری بانک ها فراهم خواهد شد.

پناهی افزود: مشتریان محترم جهت کسب اطلاع از نحوه خدمات بانکی قابل ارایه از طریق شعب ارزی بانک ملی ایران می توانند با اداره کل خارجه هماهنگی کنند.

 


برگزاری تور آموزشی کانون جوانه های بانک ملی ایران

 

تور آموزشی کانون جوانه های بانک ملی ایران برای آشنایی کودکان و نوجوانان با مفاهیم بانکی، شیوه عملکرد بانک ها و عملیات بانکی برگزار شد.

آموزش سواد بانکی به کودکان و نوجوانان کشور یکی از مهم ترین اهداف تاسیس کانون جوانه های بانک ملی ایران است که به همین منظور طرح آموزش مفاهیم بانکی در دو مدرسه شهر تهران برگزار شد.

در این تور دو روزه که با همکاری اداره امور شعب جنوب تهران بانک ملی ایران به اجرا درآمد، دانش آموزان با مطالبی پیرامون مفهوم پول، علت وجودی بانک و شیوه عملکرد بانک ها، شناخت چک، ویژگی ها و نحوه نوشتن آن، چگونگی استفاده از دستگاه پول شمار، نحوه شناخت پول و چک تقلبی و همچنین عملیات بانکی در بانک ملی ایران به صورت عملی آشنا شدند.

گفتنی است، این تور دو روزه مورد استقبال دانش آموزان و اولیای آنها قرار گرفت و در پایان جلسات هم بر اساس مطالب ارایه شده، مسابقه ای برگزار و به برندگان جوایزی اهدا شد.

 


رونمایی از لوگوی جدید کانون جوانه های بانک ملی ایران

 

لوگوی جدید کانون جوانه های بانک ملی ایران پس از گذشت چهار سال از راه اندازی آن، بازطراحی شد.

با گذشت چهار سال از راه اندازی کانون جوانه های بانک ملی ایران، ضرورت بازطراحی لوگوی آن به شدت احساس می شد که به همین منظور پس از بررسی و مشاوره با متخصصان، طراحی لوگوی جدید در دستور کار قرار گرفت.

لوگو یا هویت بصری نخستین تصویری است که از یک خدمت در ذهن مخاطب نقش می بندد و یک لوگوی قوی و مناسب می تواند نقش ماندگار و همیشگی را در اذهان خلق کند.

از سویی گاهی قدرت هویت بصری یک شرکت یا موسسه چنان قوی بوده که حتی بیش از نوع خدمت آن در خاطره مردم باقی مانده است و بر همین اساس لوگوی جدید کانون جوانه های بانک ملی ایران، تلفیقی از دو کاراکتر ج و م (جوانه های ملی) و فرمی انتزاعی از برگ و گل با بهره گیری از رنگ سازمانی این بانک بوده است.

لوگوی جدید کانون جوانه های بانک ملی ایران از پتانسیل بصری مناسبی برای جذب مخاطب برخوردار است و به لحاظ فرم کلی، لوگوی مذکور در قالب لوزی متساوی الاضلاع بوده که این قالب و تشکیل تصویر جوانه چینش طولی و عرضی مناسبی در کاربرد خواهد داشت و در نهایت موجب خلق بافت ها و الگوهای گرافیکی مناسب جهت کاربرد در اوراق اداری، اقلام آموزشی و تبلیغاتی خواهد شد.

لازم به ذکر است کانون جوانه های بانک ملی ایران از سال 1392 با هدف افزایش سواد اقتصادی نسل کودک و نوجوان تشکیل شده و اکنون بیش از یک میلیون نفر عضو دارد.

 

 

 


شماره 243 مجله بانک ملی ایران منتشر شد

 

شماره جدید مجله بانک ملی ایران ، با شکل و محتوای متفاوتی نسبت به شماره های پیشین منتشر شد.

شماره 243 مجله این بانک در شهریور ماه 1396 در 68 صفحه منتشر شده و پرونده ویژه این شماره به 89 سالگی بانک ملی ایران پرداخته است.

گفت و گویی با عوامل ساخت فیلم 75 سالگی بانک، جزو مطالب خواندنی پرونده این شماره محسوب می شود."گام هایی برای سربلندی خانم ها"،"هر نیم ساعت از صندلی جدا شو" ونبض بانک روی خط آی تی"از دیگر گزارش های خواندنی این شماره مجله است.

لازم به ذکر است مجله بانک ملی ایران که قدمتی 84 ساله دارد، در شماره های اخیر، شاهد تفاوت های کلی با شماره های پیشین است.

در این شماره ها تلاش شده است تا مجله بانک ملی ایران فضای تازه ای را چه در حیطه شکلی و چه در حیطه محتوایی تجربه کند.

طرح روی جلد، صفحه بندی داخلی و ترکیب محتوای مجله با تغییرات محسوسی همراه شده است. پرونده موضوعی، گزارش ها و مصاحبه های جذاب، مطالب کوتاه و موجز و ارائه مقالات کاربردی از تغییراتی است که خوانندگان مجله آن را به خوبی مشاهده می کنند.

بانک ملی ایران علاوه بر رسانه های دیجیتال، از ظرفیت رسانه مکتوب نیز با دقت کامل استفاده کرده تا علاقه مندان به نشریات کاغذی را بیش از پیش راضی نگه دارد.

مجله بانک ملی ایران در همه واحدهای صف و ستاد بانک در سراسر کشور توزیع  و امکان دریافت آن از طریق سایت بانک نیز فراهم است.

 


پرداخت بیش از 271 هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک ملی ایران در پنج ماه نخست امسال

 

بانک ملی ایران در پنج ماه نخست امسال 623 هزار و 752 فقره تسهیلات به مبلغ 271 هزار و 281 میلیارد ریال پرداخت کرده است.

بخش صنعت و معدن با دریافت 10 هزار و 954 فقره تسهیلات به مبلغ 38 هزار و 472 میلیارد ریال، یکی از بزرگترین متقاضیان دریافت تسهیلات بانک بوده است.

در این مدت بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی نیز در 24 هزار و 258 فقره، بیش از 10 هزار و 800 میلیارد ریال تسهیلات از بانک ملی ایران دریافت کرده اند.

همچنین بخش مسکن 15 هزار و 979 فقره تسهیلات به مبلغ 3 هزار و 597 میلیارد ریال و بخش صادرات 340 فقره تسهیلات به مبلغ یک هزار و 369 میلیارد ریال از منابع بانک ملی ایران را از آن خود کرده اند.

همچنین در حوزه خدمات بیش از 190 هزار میلیارد ریال و در بخش بازرگانی نیز حدود 27 هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک ملی ایران پرداخت شده است.

 


انتصابات جدید در بانک ملی ایران

 

طی احکامی جداگانه از سوی دکتر حسین زاده مدیر عامل بانک ملی ایران روسای جدید ادارات امور شعب ذیل معرفی شدند:

حجت اله شاکری ریاست اداره امور شعب استان اردبیل

علی یزدان دوست ریاست اداره امور شعب استان قزوین

سید کوروش معالی ریاست اداره امور شعب استان گیلان

سید احمد طاهری ریاست اداره امور شعب استان زنجان

سیامک عباسی ریاست اداره امور شعب استان کردستان

 


حمایت 42 میلیارد ریالی بانک ملی ایران از تجهیز مدارس

 

بانک ملی ایران طی دو سال گذشته 42 میلیارد ریال برای تجهیز مدارس کمک کرده است.

این بانک طی دو سال منتهی به مرداد ماه امسال، از محل بودجه امور فرهنگی و آموزشی برای مدرسه سازی، هوشمندسازی، خرید میز و نیمکت و وسایل کمک آموزشی، ساخت و بازسازی و تکمیل مدارس و سالن های ورزشی هزینه کرده است.

بانک ملی ایران این مبلغ را در 24 پروژه هزینه کرده است.

دکتر محمدرضا حسین ‌زاده مدیرعامل بانک ملی ایران نیز به تازگی در  نشستی صمیمی با وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: همکاری نزدیک این دو نهاد می‌تواند تاثیر مثبتی برای توسعه کل کشور داشته باشد.

سید محمد بطحایی وزیر آموزش وپرورش نیز در این دیدار از تلاش ها و اقدامات مهم و موثر بانک ملی ایران به جهت حمایت از روند علمی جامعه، احداث مدارس و پرداخت تسهیلات به کارکنان وزارت آموزش و پرورش تقدیر کرد.


تاکید عضو هیات مدیره بانک ملی ایران بر ضرورت ارتقای استانداردهای مبارزه با پولشویی

 

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران بر ضرورت ارتقای استانداردهای مبارزه با پولشویی تاکید کرد.

غلامرضا پناهی عضو هیات مدیره این بانک در بازدید فرید کیان رئیس اداره مبارزه با پولشویی بانک مرکزی از اداره کل مبارزه با پولشویی بانک ملی ایران، لزوم نقش آفرینی این بانک در عرصه بین المللی همگام با اهداف دولت دوازدهم را مورد تاکید قرار داد و ضرورت ارتقای استانداردهای مبارزه با پولشویی جهت افزایش و ارتقای سطح روابط با سایر بانک های بین المللی را یادآور شد.

وی همچنین اقدامات و فعالیت های بانک ملی ایران در مبارزه با پولشویی را تبیین کرد و برگزاری نشست های تخصصی در زمینه بررسی و ارزیابی فنی قوانین و استانداردهای بین المللی در حوزه با مبارزه با پولشویی با حضور تمام نمایندگان ادارات مرکزی بانک ملی ایران و اجرای موثر و اثربخش روش های ارزیابی فنی فعالیت های بانک ملی ایران با توصیه های مجامع بین المللی در زمینه رعایت استانداردهای مبازره با پولشویی و تامین مالی تروریسم را مورد اشاره قرار داد.

در این بازدید، سید رضا انواری رئیس اداره کل مبارزه با پولشویی بانک ملی ایران نیز گزارشی را از روند اقدامات و فعالیت های این بانک در جهت ایجاد قابلیت های سیستمی و ارتقای استانداردهای مبارزه با پولشویی ارائه کرد.

رئیس اداره مبارزه با پولشویی بانک مرکزی هم در بازدید مذکور، در جریان آخرین اقدامات سامانه های اداره کل مبارزه با پولشویی بانک ملی ایران و ارتقای استانداردهای مبارزه با پولشویی قرار گرفت.

کیان ضمن اشاره به پیشرفت های بانک ملی ایران و فعالیت های مثبت آن، خواستار افزایش توانمندی در زمینه جذب نیروی انسانی متخصص و آشنا به امور و همچنین همکاری سایر واحدهای بانک در زمینه تامین موارد درخواستی اشاره شده در بخشنامه ها و دستورالعمل های بانک مرکزی شد.

 


پنج رتبه برتر برای بانک ملی ایران در جشنواره شهید رجایی

 

بانک ملی ایران در پنج استان توانست از جشنواره شهید رجایی تقدیرنامه دریافت کند.

ادارات امور شعب استان های لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، زنجان و یزد بانک ملی ایران توانستند در جشنواره شهید رجایی، رتبه برتر کسب کنند.

 

بر این اساس، اداره امور شعب استان لرستان بانک ملی ایران در ارزیابی عملکرد سال 1395 بین دستگاه های اجرایی استان در خصوص اجرای سند اقتصاد مقاومتی حائز رتبه برتر شد.

اداره امور شعب استان یزد بانک ملی ایران نیز در محور رضایت مندی بخش خصوصی از عملکرد دستگاه در بهبود فضای کسب و کار، در شاخص های اختصاصی ویژه استانی رتبه برتر را کسب کرد.

اداره امور شعب استان ایلام بانک ملی ایران هم توانست رتبه برتر استان در محور بهبود فضای کسب و کار و ایجاد اشتغال را از آن خود کند.

اداره امور شعب استان چهار محال و بختیاری بانک ملی ایران نیز به عنوان دستگاه اجرایی برتر استان در موضوع اقتصاد مقاومتی معرفی شد.

 

همچنین اداره امور شعب استان زنجان بانک ملی ایران در حوزه ارتباطات مردمی حائز رتبه برتر استان شد.

 

ایجاد اشتغال ایران تروریسم درآمد مدیر عامل بانک ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر