کد خبر: 373212 A

شیری در جمع گچ‌کاران قم:

ایلنا: عضو هیئت مدیره کانون کارگران ساختمانی استان قم، گفت: جامعه‌کارگری از فعالیت غیرمجاز اتباع‌بیگانه ناراحت است و از این رو مسئولان باید برای حل این مشکل فکری اساسی کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، عباس شیری، پیش از برگزاری انتخابات هیئت مدیره و بازرسان انجمن صنفی کارگری گچ کاران استان قم که با حضور جمعی از استادکاران و کارگران این حرفه ساختمانی در محل مسجد رضائیه شهر قم برگزار شد، اظهار داشت: خوشبختانه انجمن صنفی کارگری گچ کاران استان قم یکی از انجمن های فعال است که خدمات قابل توجه و خوبی در مدت سه سال گذشته ارائه کرد.

وی افزود: امیدواریم هیئت مدیره جدید که با رأی کارگران روی کار می آید، بتواند خدمات گذشته را ادامه داده و علاوه بر آن، باعث خدمات جدید و بیشتری نیز باشد.

عضو هیئت مدیره کانون کارگران ساختمانی استان قم در ادامه سخنان خود با اشاره به فعالیت غیر مجاز اتباع بیگانه در کارگاه های ساختمانی، گفت: جامعه کارگری قم اعم از کارگران و استادکاران، از فعالیت غیر مجاز اتباع بیگانه در کارگاه های ساختمانی ناراحت اند، چرا که آنان به دلیل نداشتن شناسنامه قانونی کار، با قیمت های بسیار پایین تر از حد معمول، کارهای ساختمانی را به عهده گرفته و به این ترتیب بازار کار ساختمانی را از دست کارگران ایرانی خارج کرده اند.

شیری در پایان گفت: مسئولین باید برای حل این معضل و مشکل، فکری اساسی کنند، چرا که بسیاری از کارگران به دلیل همین شرایط مذکور، برخی از شب ها، به دلیل کار نکردن، با شرمندگی به نزد همسر و فرزندان شان می روند.

کارگران قم عباس شیری مهوار انتخابات کارگران قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر