کد خبر: 236892 A

استاندار قم:

استاندار قم با اشاره به اقدامات شهرداری در توسعه و تجهیز ناوگان و مسیرهای حمل و نقل درون شهری گفت: قم به دلیل ظرفیت‌ها و چشم‌اندازی که دارد، شایسته بهترین سیستم‌های حمل و نقل درون‌شهری است.

استاندار قم با اشاره به اقدامات شهرداری در توسعه و تجهیز ناوگان و مسیرهای حمل و نقل درون شهری گفت: قم به دلیل ظرفیت‌ها و چشم‌اندازی که دارد، شایسته بهترین سیستم‌های حمل و نقل درون‌شهری است.
به گزارش ایلنا از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد صادق صالحی‌منش اظهار کرد: با پیشرفت‌های روزافزون در ابعاد مختلف و همچنین حجم بالای زائران و مسافران در طول سال به ویژه مناسبت‌های مذهبی، ضرورت توسعه شهری در قم بیش از پیش برای همگان آشکار شده است.
وی افزود: یکی از مبانی و اصول توسعه شهری، گسترش معابر و مسیرها و همچنین ناوگان حمل و نقل درون‌شهری و عمومی است زیرا این امر می‌تواند علاوه بر ایجاد رضایت‌مندی در میان مسافران، از افزایش ترافیک به ویژه در هسته مرکزی شهر جلوگیری کند بدون اینکه نیاز به تعریض گسترده خیابان‌ها داشته باشد.
استاندار قم با بیان اینکه در سالهای اخیر، اقدامات خوبی در زمینه توسعه و تجهیز ناوگان و مسیرهای حمل و نقل درون‌شهری انجام گرفته است، خاطرنشان کرد: ایجاد مسیرهای اتوبوس‌ تندرو و سامان‌دهی خطوط در این قالب، پیگیری مجدانه برای راه‌اندازی فاز نخست مونوریل، تلاش به منظور تسریع در عملیات اجرایی مترو، نوسازی ناوگان اتوبوس، مینی‌بوس و تاکسی در قم و پردیسان و حرکت به سمت الکترونیکی شدن خدمات و تلاش برای تحقق شهر هوشمند از جمله این فعالیت‌ها به شمار می‌روند.
وی با مثبت ارزیابی کردن اینگونه اقدامات، از تلاشهای مدیریت شهری در این راستا تقدیر و تشکر کرد و گفت: نباید به اینها بسنده کرد زیرا قم به دلیل ظرفیت‌ها و چشم‌اندازی که دارد شایسته بهترین سیستم‌های حمل و نقل درون‌شهری است.
حجت الاسلام و المسلمین صالحی‌منش همچنین با تاکید بر آمادگی استانداری برای همکاری در اجرای طرحهای حمل و نقل درون شهری افزود: امیدواریم با برنامه ریزی های منسجم و اصولی در این حوزه شاهد رفع مشکلات و تسهیل عبور و مرور زوار و مجاورین حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران باشیم

شهرداری قم استاندار قم استانداری قم صالحی منش استاندار قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر