کد خبر: 236890 A

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم:

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم گفت: ۱۰ ایستگاه تجمعی مسافر وی آی پی که فضای مناسبی را برای همشهریان و مسافران مهیا می‌کند، در هفته حمل و نقل به بهره‌برداری رسید.

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم گفت: ۱۰ ایستگاه تجمعی مسافر وی آی پی که فضای مناسبی را برای همشهریان و مسافران مهیا می‌کند، در هفته حمل و نقل به بهره‌برداری رسید.
به گزارش ایلنا از قم، سعید امراللهی ضمن تبریک فرارسیدن هفته حمل و نقل به تلاشگران این حوزه اظهار کرد: با توجه به فقدان سامانه‌های حمل و نقلی دیگر مانند مترو، قطار شهری، تراموا و همچنین نارسایی و عدم کارایی سیستم‌های حمل و نقل موجود از جمله مینی‌بوس‌ منحصرا جابه جایی شهروندان از طریق اتوبوس و تاکسی انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه گستردگی سیستم حمل و نقل با عوامل و عناصر متعدد و متنوع شهری مواجه است، گفت: هر گونه تصمیم‌گیری و اقدام عملی برای تغییر در یکی از عناصر سیستم و برنامه‌های آتی با هدف بهبودبخشی آنها در سایر بخش‌های سیستم همراه است.
مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم ادامه داد: این مهم حساسیت و شمول گسترده برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های مرتبط را بیان کرده و بر اهمیت موضوع حمل و نقل تاکید می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: برای کاهش ترافیک باید به سمت توسعه شبکه حمل و نقل عمومی و ارتقای فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی برویم، البته توسعه فرهنگ ترافیک و بهبود بستر ترافیکی از اصلی‌ترین راه‌ها برای کاهش ترافیک است.
امراللهی عنوان کرد: امروز شهروندان باید منافع آتی خود را نسبت به منافع آنی ترجیح دهند تا بتوانیم به یک حمل و نقل پویا و ترافیک روان دست پیدا کنیم.
وی یادآور شد: اکنون در شهر قم سیستم اتوبوس و اتوبوسرانی با توجه به عدم دسترسی سیستم‌های حمل و نقل دیگر نقش بسزایی را ایفا می‌‌کند.
مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم با بیان اینکه در این زمینه هدف و دیدگاه مدیریت شهری تنها رسیدن به اتوبوسرانی مدرن و با کیفیت است، گفت: تاکید شهردار قم، حوزه حمل و ترافیک شهرداری و مدیریت ناوگان اتوبوسرانی بر این است که به موازات توسعه و افزایش تعداد ناوگان کیفیت اتوبوس‌ها و خدمات‌رسانی ارتقا پیدا کند تا اتوبوسرانی به سیستمی مورد قبول شهروندان تبدیل شود.
وی با بیان اینکه استراتژی ما نیز توسعه حمل و نقل عمومی است، تصریح کرد: اعتقاد داریم به هر میزان که حمل و نقل عمومی را توسعه دهیم، گرایش مردم به استفاده از آن افزایش پیدا می‌کند که البته باید در کنار آن دستیابی به الگوی حمل و نقل پایدار را مد نظر داشته باشیم.
امراللهی به اقدامات بسیار خوب و ارزنده‌ای که در سال‌های اخیر انجام شده است اشاره کرد و افزود: افزایش ناوگان، تهیه اتوبوس و مینی‌بوس‌های مدرن، ایجاد ایستگاه‌های خاص و دیگر اقدامات گسترده‌ای در بخش هوشمندسازی سیستم ناوگان اتوبوسرانی انجام شده و مطالعه شبکه خطوط درون شهری و ساماندهی آن با انعقاد پیمان از طریق مشاور در دست اقدام است.
وی با اشاره به پروژه‌هایی که به مناسبت فرارسیدن هفته حمل و نقل مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، گفت: ناوگان مینی‌بوسرانی پردیسان با ۱۰ دستگاه مینی‌بوس جدید تقویت شده است.
مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم خاطرنشان کرد: به منظور استفاده بهینه از امکانات موجود بازسازی ۱۵ دستگاه اتوبوس مگاترنس با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد و ۸۰۰ ملیون ریال در یک اقدام جهادی صورت گرفته و در هفته حمل و نقل ۱۰ دستگاه از این تعداد در خطوط شهری مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
وی یادآور شد: ۱۰ عدد ایستگاه تجمعی مسافر وی آی پی که فضای مناسبی را برای همشهریان و مسافران مهیا می‌کند، در هفته حمل و نقل به بهره‌برداری رسید

شهرداری قم اتوبوسرانی قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر