کد خبر: 236831 A

فرمانده سپاه استان قم:

فرمانده سپاه استان قم گفت: حرکت کاروان های راهیان نور جرکتی جریان ساز بر مبنای نهضت سرخ عاشوراست.

فرمانده سپاه استان قم گفت: حرکت کاروان های راهیان نور جرکتی جریان ساز بر مبنای نهضت سرخ عاشوراست.
به گزارش ایلنا از قم به نقل از روابط عمومی سپاه استان قم، سردار مهدی مهدوی نژاد طی سخنانی در جمع شرکت کنندگان در دوره آموزشی مدیران کاروان های بسیج و اردوهای راهیان نور ابراز داشت: خداوند متعال برای هدایت بشر پیامبران و راهنمایانی را فرستاد و همچنین نعمت ولایت را ارزانی داشت؛ اولیاء دین هر چه داشتند در کف اخلاص گذاشتند تا ما بتوانیم در صراط مستقیم الهی بهره لازم را ببریم.
وی عاشورا را عرصه زیباترین، برجسته ترین و درخشنده ترین فداکاری نام برد و افزود: هر چه که عاشورایی باشد، معطر به عطر عاشورایی است و این عطر به مشام آنهایی که می توانند خوب استشمام کنند، می رسد..
فرمانده سپاه استان قم با اشاره به عظمت نقش حضرت زنیب(س)، امام سجاد(ع) و امام باقر(ع) پس از عاشورا خاطرنشان ساخت: هر چه بصیرت مردم بیشتر می شود، عمیق تر به فلسفه عاشورا پی می برند و این در حالی است که دشمنان تمام تلاش خود را انجام می دهند تا مانع حرکت رو به رشد مردم در صراط مستقیم و درک حقیقت عاشورا شوند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود انقلاب و دوران دفاع مقدس را امتداد حرکت عاشورا دانست و افزود: حضرت امام(ره) توانست از ظرفیت قیام عاشورا در تحقق انقلاب اسلامی به خوبی استفاده نماید.
مهدوی نژاد خاطرنشان با بیان اینکه امروز باید در جبهه حق بسیار هوشیارانه عمل کنیم، گفت: تفسیری که ما امروز از عاشورا و دفاع مقدس داریم در نظام های مختلف متفاوت است.
وی با برشمردن برخی از این دیدگاه ها، اهمیت اردوهای راهیان نور را متذکر شد و ابراز کرد: نگاه واقعی و حقیقی به کاروان های راهیان نور اینست که این حرکت پربرکت، جریان ساز است و هر چه با اخلاص بیشتری انجام شود، ماندگاری و عمق و تاثیرگذاری کارها نیز بیشتر خواهد شد.
فرمانده سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) در پایان، حضور شمیم معطر شهدای گمنام را به عنوان جلوه ای سیمای عاشورایی دفاع مقدس در جامعه یادآور شد و گفت: عبور پیکرهای شهدای گمنام پیام هایی دارد که از آن جمله تاثیرات آن را می توان در فضای عمومی شهرها و تغییر در احوال افراد جامعه به وضوح دید.

سپاه قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر