کد خبر: 236792 A

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه علیهاالسلام خواستار حفظ رویه و روحیه مردمی فعالیت های موکب حضرت فاطمه معصومه علیهاالسلام در ایام اربعین در مسیر عزاداران حسینی به سمت کربلا شد.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه علیهاالسلام خواستار حفظ رویه و روحیه مردمی فعالیت های موکب حضرت فاطمه معصومه علیهاالسلام در ایام اربعین در مسیر عزاداران حسینی به سمت کربلا شد.
به گزارش ایلنا از قم، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه علیهاالسلام، حجت الاسلام سید محمد سعیدی در دیدار اعضای ستاد برپایی موکب حضرت فاطمه معصومه علیها السلام در ایام اربعین حسینی در کربلای معلی اظهار داشت: حرکتی که امسال با عنوان موکب حضرت معصومه علیهاالسلام و به نیابت مردم شریف قم در ایام اربعین حسینی درکربلای معلی برپا شد کاری بسیار ارزشمند و امید است درسال های آینده با جدّیت بیشتری دنبال شود.
وی تصریح کرد: همانطور که در طول ایام ساخت ضریح مطهر حضرت سیدالشهدا علیه السلام مناعت طبع و عزت نفسی که دارید نشان از آن داد که غیر از جنبه ولایی و تعهد برای انجام وظیفه ندارید، در راه اندازی موکب کریه اهل بیت سلام الله علیها نیز این روحیه را داشتید.
امام جمعه قم با بیان این که در چنین عرصه هایی خود را از مردم جدا ندانید، تاکید کرد: آنچه باید به آن توجه جدی داشته باشید شناسایی مکانی مناسب و جانمایی افراد برای سال آینده به طوریکه نه خادمی را کنار بگذارید و نه فردی را بر اساس رودربایستی جا دهید. باید بدانید که وقتی کاری به نام این بانوی مکرم و از سوی ام القری جهان اسلام درحال انجام است، نباید هیچ کاستی ای داشته باشد.
تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) ادامه داد: مطلب دیگری که باید مورد عنایت قرار گیرد، اتمام مراسم اربعین و دغدغه زائران برای برگشت و خروج است که متاسفانه به دلیل ازدحام جمعیت مشکلات عدیده ای گریبان گیر زوار می شود.
وی ابراز داشت: ارائه خدمات و سرویس های رفاهی چند روز پس از اربعین حسینی حرکت شایسته دیگری است که شایسته است با برنامه ریزی این اقدام را انجام دهید.
حجت الاسلام سعیدی افزود: فعالیت موکب های عزاداری در ایام قبل از اربعین فراگیر و متعدد است ولی آنچه اهمیت کار شما را دوچندان می کند، خدمت رسانی به زوار در روزهای پس از اربعین حسینی می باشد.
لازم به ذکر است در ابتدای این جلسه آقای پارچه باف گزارشی از فعالیت های موکب حضرت فاطمه معصومه علیها السلام درایام اربعین حسینی در مسیر عزاداران ارائه داد.

حرم حضرت معصومه(س) آستان حضرت معصومه سیدمحمد سعیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر