کد خبر: 210511 A

حمایت آیت الله امینی از رئیس جمهور؛

روحانی قصد خدمت به نظام و مردم دارد / اظهارنظرها باید به دور از جنجال و عینک سیاسی باشد / در دولت‌های گذشته فعالیت چشمگیری برای ریشه کن کردن معضل اعتیاد دیده نشد.

ایلنا: امام جمعه قم با تأکید بر این که همه سلائق سیاسی حق اظهارنظر دارند ولی اظهارنظرها باید حساب شده و منطقی و به دور از جنجال و عینک سیاسی باشد، گفت: باید جلوی افراطی‌گری گروه‌های مختلف در کشور چه در سطح عموم جامعه و چه در سطح مجامع حوزوی و دانشگاهی گرفته شود و اجازه افراطی گری به کسی داده نشود.

به گزارش ایلنا از قم، آیت‌الله ابراهیم امینی روز پنجشنبه در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین داود نمازی مشاور وزیر کشور در امور روحانیت و ائمه جمعه و جماعات با با بیان این که بنده از قدیم الایام با رئیس جمهور آقای دکتر روحانی رفاقت دارم، اظهار داشت: در مجمع تشخیص مصلحت نظام سالیانی است که با آقای دکتر روحانی همکاری داریم و ایشان قصد خدمت به نظام و مردم را دارند.

وی با بیان این که خدمت به رئیس جمهور نیز کم کردن مشکلات کشور توسط دستگاه‌های مختلف از جمله وزارت کشور است، تأکید کرد: وزارت کشور از مهم‌ترین وزارتخانه های دولت است که آبروی دولت و رئیس جمهور محسوب می‌شود و فعالیت‌های مسئولان این وزارتخانه باید در حد شأن وزارت کشور باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به گستردگی حوزه کاری وزارت کشور اشاره کرد و با ذکر برخی از مسائل مهم کشور افزود: مسائل مهمی همچون معضل اعتیاد باید در کشور مورد توجه قرار گیرد و باید ابتدا دلایل گرایش به مواد مخدر با دقت بررسی و بعد با معضل اعتیاد مبارزه کرد.

آیت‌الله امینی تصریح کرد: بنده در چندین خطبه نماز جمعه قم در این باره صحبت کردم ولی در دولت‌های گذشته فعالیت چشمگیری برای ریشه کن کردن معضل اعتیاد دیده نشده و در این دولت انتظار می‌رود به این معضل توجه بیشتری شود.

امام جمعه قم در توصیه‌ای به مشاور وزیر کشور گفت: تعامل با علما مسئله بسیار مهمی است که شما برای این کار اقدام کرده‌اید اما باید توجه داشته باشید که دیدارها و جلسات نباید حالت تشریفاتی داشته باشد.

وی تاکید کرد: باید تلاش شود دیدار با افراد صاحب نظر و ایده‌پرداز بیشتر صورت گیرد تا این دیدارها مثمرثمر واقع شود.

آیت‌الله امینی در بخش پایانی سخنان خود به مسئله افراط گری در کشور اشاره کرد و گفت: باید جلوی افراطی‌گری گروه‌های مختلف در کشور چه در سطح عموم جامعه و چه در سطح مجامع حوزوی و دانشگاهی گرفته شود و اجازه افراطی گری به کسی داده نشود.

عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: همه سلائق سیاسی حق اظهارنظر دارند ولی اظهارنظرها باید حساب شده و منطقی و به دور از جنجال و عینک سیاسی باشد.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین داود نمازی مشاور وزیر کشور در امور روحانیت و ائمه جمعه و جماعات گزارشی از فعالیت‌های چندماهه این دفتر ارائه کرد.

آیت الله امینی افراطیون افراطی گری آیت الله ابراهیم امینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر