کد خبر: 189942 A

انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه نگاران قم:

چرا هیچ یک از مصوبات منتخبان دوره چهارم شورای اسلامی شهر قم بر روی پایگاه اطلاع رسانی این شورا مثل گذشته اطلاع رسانی نمی شود؟ / آیا افزایش اخراج های متعدد اصحاب رسانه به عنوان نماینده افکار عمومی از جلسات شورای اسلامی شهر حاکی از روایت تلخ رازهای مگو شما با صاحبان آرا و مردم نیست؟

ایلنا: رئیس انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه نگاران استان قم، در اعتراض به بیرون کردن خبرنگاران از برخی جلسات علنی شورای اسلامی شهر قم، نامه ای را خطاب به سیدمحمد آتش زر رئیس شورای اسلامی شهر قم نوشته که در بخشی از این نامه استاندار قم نیز مورد خطاب واقع شده است.

به گزارش ایلنا، متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

جناب آقای آتش زر
ریاست شورای اسلامی شهر مقدس قم

سلام علیکم
مدتی بود که شکایت اصحاب رسانه از اخراج های بی مورد از جلسات شورای اسلامی قم را دریافت می کردیم که به امید اصلاح و بهبود شرایط ضمن تذکر سکوت کردیم.

مردم شریف قم بارها از رسانه ها می پرسند که چرا هیچ یک از مصوبات منتخبان دوره چهارم شورای اسلامی شهر قم بر روی پایگاه اطلاع رسانی این شورا مثل گذشته اطلاع رسانی نمی شود و صد افسوس که باید گفته شود؛ ظاهرا بیرون کردن خبرنگاران از جلسات علنی شورای شهر قم به یک امر متداول تبدیل شده است!

جناب آقای آتش زر!

آیا افزایش اخراج های متعدد اصحاب رسانه به عنوان نماینده افکار عمومی از جلسات شورای اسلامی شهر حاکی از روایت تلخ رازهای مگو شما با صاحبان آرا و مردم نیست؟

اعضای دانشگاهی و فرهیخته شورای اسلامی شهر قم به خوبی آگاهند که اصل بر علنی بودن جلسات شورای اسلامی شهر می باشد و لازم است در موارد ضروری که جواز قانونی برای غیرعلنی شدن جلسات می باشد حتما اطلاعات و نتایج آن را برای رسانه ها و مردم بیان کنند.

انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه نگاران استان قم ضمن تذکر قاطع به ریاست محترم شورای اسلامی شهر مقدس قم؛ از جناب آقای استاندار به عنوان عالی ترین مقام دولتی در استان قم با توجه به دغدغه دولت تدبیر و امید در تدوین نخستین سند حقوق شهروندی می خواهد که این بی احترامی نسبت به اصحاب رسانه را شخصا پیگیری کنند و پیشنهاد می کند برای دفاع از حقوق شهروندان نجیب قمی نسبت به مصوباتی که در چنین نشست های غیرعلنی تصویب می شود با حساسیت های قانونی بیش از پیش نظارت کنند.

والسلام علیکم
هادی دریس

استان قم اصحاب رسانه حقوق دولت رئیس شورای اسلامی شهر شورای اسلامی شورای اسلامی شهر شورای شهر قم روزنامه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر