کد خبر: 175219 A

مدیر روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان قم:

نیاز به خون همیشگی است / تامین کافی خون سالم در گرو ترویج مسئولانه ضرورت اهدای مستمر خون و نیز مشارکت روزافزون و آگاهانه افراد سالم جامعه است / اهدای خون فرصتی برای شکر نعمت سلامتی است.

ایلنا: مدیر روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان قم، معتقد است، مناسبت های مختلف و از جمله رویدادهای سازمانی، مانند روز جهانی اهداکنندگان خون سالم و روز ملی اهدای خون، فرصتی هستند تا به خاطر آوریم که زندگی انسان های بسیاری به خون اهدایی ما وابسته است.

به گزارش ایلنا، محمد نسرین فرد مدیر روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان قم، همزمان با فرارسیدن هفته جهانی اهداء کنندگان خون، در یادداشتی نوشت: در حال حاضر، با وجود پیشرفت های چشمگیر در زمینه علم پزشکی، هنوز هیچگونه جایگزین مصنوعی برای خون ساخته نشده است و فقط خونی که توسط انسان های نیکوکار اهداء می شود، می تواند جان انسان های دیگر را از مرگ نجات بخشد.

به منظور تجلیل از اهداکنندگان خون که نقش انکار ناپذیری در سلامت جامعه ایفا می نمایند، ۲۴خرداد ماه سالروز جهانی اهداکنندگان خون نامگذاری شد تا ضمن فرهنگ سازی و ترغیب همه اقشار جامعه به این اقدام خداپسندانه، موجب انگیزه مضاعف در اهداکنندگان گرامی خون، به استمرار در این امر حیاتی گردد.

همچنین بمناسبت سالروز تاسیس سازمان انتقال خون ایران، نهم مرداد ماه بعنوان روز ملی اهدای خون نامگذاری شده تا ضمن آشنایی بیشتر همه اقشار جامعه با این سازمان، خدمات و دستاوردهای این مجموعه عام المنفعه به منظور مشارکت بیش از پیش همه نهادها، ارگان ها و مجامع عمومی درگسترش فعالیتهای حیاتی آن بازتاب یابد.

شعار امسال روز جهانی اهداکنندگان " اهدای خون سالم برای نجات جان مادران " تعیین شد که به اهمیت دسترسی کافی و بموقع همه اقشار جامعه به فرآورده های سالم خونی، بمنظور حفظ و ارتقا سلامت جامعه و بویژه اهمیت سلامت مادران در پرورش نسل آینده هر جامعه است.

شعار امسال روز ملی اهدای خون " چهل سال همراهی، چهل میلیون اهدای خون، تداوم بیکران زندگی " به مشارکت روزافزون افراد سالم جامعه در تامین نیاز بخشی دیگر از جامعه به انواع فرآورده های خونی، تلاش ارزنده مجموعه انتقال خون در خدمت رسانی حیاتی و منحصر بفرد در جهت سلامت جامعه و همچنین تأکید بر ضرورت تداوم این فعالیت ها با همیاری مردم و تلاشگران این مجموعه اشاره دارد.

از کلیه نهادها، ادارات، مجامع و انجمن های عمومی، رسانه ها و گروههای فرهنگی و اجتماعی انتظار است تا با مشارکت و یاری سازمان انتقال خون در اطلاع رسانی پیامهای مهم فوق به جامعه اهتمام شایسته داشته باشند.

مناسبت های مختلف و از جمله رویدادهای سازمانی، مانند روز جهانی اهداکنندگان خون سالم و روز ملی اهدای خون، فرصتی هستند تا به خاطر آوریم که زندگی انسان های بسیاری به خون اهدایی ما وابسته است.

اهدای خون فرصتی برای شکر نعمت سلامتی است. نیاز به خون همیشه هست و نیکوکاری و ایثار، همیشه با اجر و ثواب حق تعالی همراه میباشد.

تامین کافی خون سالم در گرو ترویج مسئولانه ضرورت اهدای مستمر خون و نیز مشارکت روزافزون و آگاهانه افراد سالم جامعه است.

استان قم انتقال خون ایران جامعه خدمت رسانی روابط عمومی سلامت شکر فرهنگ سازی مدیر روابط عمومی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر