کد خبر: 172940 A

آیت الله سبحانی:

امام حسین(ع) مصداق خیر کثیر است / پاسداران سربازان جان بر کف اسلام و انقلاب هستند / حدود ۵۰ میلیون سید نسل فاطمی و حسینی داریم.

ایلنا: یکی از مراجع تقلید شیعیان در قم، گفت: پندار نکنید که سادات فقط در ایران، عراق و افغانستان هستند.

به گزارش ایلنا، آیت الله جعفر سبحانی در مراسم افتتاح پروژه ۳۹۶ واحدی تعاونی مسکن سپاه استان قم که در فاز دوم شهرک زین الدین برگزار شد، طی سخنانی ضمن تبریک میلاد پرخیر و برکت امام حسین(ع) اظهار داشت: امام حسین(ع) مصداق خیر کثیر است.

وی با اشاره به اینکه حسینی ها را اگر در دنیا شماره کنید از میلیون افزایش پیدا می کنند، ابراز کرد: پندار نکنید که سادات فقط در ایران، عراق و افغانستان هستند.

آیت الله سبحانی افزود: در سراسر جهان سادات حسینی فراوان است و تعدادشان به میلیون ها می رسد.

یکی از مراجع تقلید شیعیان خاطرنشان کرد: اگر واقعا یک دایره ای باشد و سادات را اعم از سنی و شیعه جمع کند، حدود ۵۰ میلیون سید نسل فاطمی و حسینی داریم.

وی با اشاره به اینکه هر انقلابی پایه گذاری دارد و بعد از آن رهبری برای هدایت امور دارد، ادامه داد: رسول خدا موسس دین اسلام است.

استاد حوزه علمیه با ابیان اینکه معمار اول دین اسلام پیغمبر است و در ادامه نیز باید معمارها و رهبرانی وجود داشته باشند تا این راه را ادامه دهند، تصریح کرد: بنای اسلام به وسیله خون پاک حسین بن علی استمرار پیدا کرد.

آیت الله سبحانی پاسداران را سربازان جان بر کف برای اسلام و انقلاب خواند و افزود: ساخت این پروژه باعثشد تا پاسداران با دغدغه کمتری به ماموریت خود برسند.

وی افتتاح این پروژه را پر خیر و برکت دانست و تصریح کرد: راه اندازی مسجد و حوزه علمیه در این محیط ضرورت دارد.

آیت الله جعفر سبحانی اسلام و انقلاب افغانستان ایران جهان دین شیعه عراق قم مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر