کد خبر: 172936 A

عضو خبرگان رهبری:

یاران امام حسین(ع) را می توان الگوهای بارز در مسیر سعادت و آزادگی دانست و باید از ایشان درس بگیریم / در دوران دفاع مقدس رزمندگان اسلام ما با پیروی از مکتب عاشورا و امام حسین(ع) راه شهادت را در پیش گرفتند / انسان برای دستیابی به سعادت باید صبر و بصیرت داشته باشد. پ

ایلنا: عضو خبرگان رهبری گفت: باید با تکیه بر بصیرت در برابر دشمنان ایستادگی کرده و آن هایی که از این مسیر دور هستند به راه راست هدایت کرد.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله محی الدین حائری شیرازی صبح امروز در مراسم میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار که در حسینیه ثارالله سپاه علی بن ابی طالب(ع) برگزار شد، ضمن تبریک این میلاد به همه پاسداران و اقشار مختلف مردم اظهار کرد: امام حسین(ع) و یاران با وفای ایشان در واقعه عاشورا اوج بندگی و اطاعت از پروردگار و مفهوم یک انسان کامل را به همگان نشان دادند.

وی با اشاره به اینکه امام حسین(ع) ‌ کشتی نجات و چراغ هدایت است و این چراغ در طول قرن ها نورافشانی کرده و مردم را در مسیر صحیح هدایت کرده است، تاکید کرد: یاران امام حسین(ع) را می توان الگوهای بارز در مسیر سعادت و آزادگی دانست و باید از ایشان درس بگیریم.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به نام گذاری سالروز ولادت امام حسین(ع) به نام روز پاسدار، این نام‌گذاری را بسیار ارزنده توصیف کرد و یادآور شد: در دوران دفاع مقدس رزمندگان اسلام ما با پیروی از مکتب عاشورا و امام حسین(ع) راه شهادت را در پیش گرفتند.

وی مهمترین وظیفه پاسداران و بسیجیان را مجهز شدن به سلاح ایمان، تقوا و بصیرت دانست و تاکید کرد: باید با تکیه بر بصیرت در برابر دشمنان ایستادگی کرده و آن هایی که از این مسیر دور هستند به راه راست هدایت کرد.

آیت الله حائری شیرازی با اشاره به اینکه انسان با بصیرت می‌تواند به مقام و جایگاه والایی دست یابد، تصریح کرد: انسان برای دستیابی به سعادت باید صبر و بصیرت داشته باشد.

امام حسین خبرگان رهبری دوران دفاع مقدس عاشورا کشتی محی الدین حائری شیرازی اسلام تکیه ایستادگی بصیرت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر