کد خبر: 164545 A

شهردار قم:

کارگران جزء طبقه شریف و ارزشمند جامعه هستند / کار و تلاش از جمله نیازهای اساسی انسان از بدو ورود به این کره خاکی است.

ایلنا: دلبری، شهردار قم در پیامی به مناسبت روز کارگر، گفت: مقام بلند کار، تا عبادت و جهاد در راه خدا نیز توصیف شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پیام محمد دلبری، به مناسبت روز کارگر به شرح ذیل می باشد:

کار و تلاش از جمله نیازهای اساسی انسان از بدو ورود به این کره خاکی است و در طول تاریخ جوهره و ماهیت درونی انسانها به واسطه کارهایی که انجام دادند ظهور و بروز یافته است. در تعالیم دین مبین اسلام نیز جایگاه والا و ارزنده ای برای کار ترسیم شده و این مقام بلند تا عبادت و جهاد در راه خدا نیز توصیف شده است.

بر این مبنا کارگران جزء طبقه شریف و ارزشمند جامعه هستند و در روایات اسلامی سخنان ارزشمندی از پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) به یادگار مانده است که بوسیدن دست کارگر از جمله آنهاست. همچنین رفع نیازهای جامعه بر هر فرد مومنی تا حد توان واجب است و انسان های مومن خود را در قبال پیشرفت و تعالی جامعه مسئول دانسته و با تمام توان در این مسیر گام بر می دارند.

معمار انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) و سکاندار حرکت مقدس انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(دام ظله العالی) نیز نگاه ویژه ای به این مقوله بنادین و حیاتی داشتند و بارها در سخنرانی هایشان بر اهمیت کار و کارگر تاکید کردند.

کارگران در جمهوری اسلامی ایران به عنوان جهادگران عرصه اقتصاد و پیشرفت هستند و با اخلاص و از خودگذشتگی و روحیه ای خستگی ناپذیر با صلابت و قدرت در این مسیر گام بر می داشته و نظام را به سوی اهداف متعالی آن را به پیش می برند.

همان طور که همگان می دانند دشمنان و بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از بدو پیروزی آن و به ویژه در سال های اخیر با وضع تحریم های ظالمانه و سنگین می خواستند که مانع از حرکت سریع انقلاب شوند، ولی کارگران این مرز و بوم با لبیک به فرمان جهاد اقتصادی مقام معظم رهبری و با تحمل تمام کاستی ها و مشکلات جانانه در صف مقدم جبهه جهاد اقتصادی در برابر دشمنان ایستاده و به مبارزه با تحریم ها فشارهای اقتصادی بدخواهان انقلاب اسلامی پرداخته اند، تا بار دیگر در این جبهه سخت و سنگین دشمنان اسلام و انقلاب را همچون جنگ تحمیلی به عقب رانده و طعم تلخ شکست در برابر اراده و ایمان ملت مومن و خداجو را در کام آنان ماندگار کنند.

در شهر قم، شهر خون و قیام و شهر کریمه اهل بیت(س) نیز این قشر زحمتکش و تلاشگر حماسه های زیادی را آفریده و برگ های زرینی را در تاریخ این شهر به یادگار گذاشتند. پروژه های عمرانی، خدماتی و کارخانه های بزرگی طی چند سال اخیر در این شهر به بهره برداری رسیده که تمامی آنها حاصل زحمات شبانه روزی و تحمل مشکلات توسط کارگران پرتلاشمان است و این جهاد خالصانه همچنان با قدرت و توان مضاعف ادامه خواهد داشت.

اینجانب ضمن تبریک هفته جهانی کار و کارگر به تلاشگران و مجاهدان در راه خدا، ضمن تقدیر از تلاش های صورت گرفته انتظار می رود در سالی که رهبر انقلاب اسلامی آن را به سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی مزین کرده اند، با آگاهی کامل از موقعیت حساس کشور، بیش از گذشته با اتکال به خداوند متعال و بهره گیری از روحیه معنوی و جهادی خود مستحکم تر از قبل، در میدان کار و تلاش حضور داشته و با عزم و اراده خود زمینه ساز تحقق این شعار بلند که خود موجب زمینه سازی ظهور حضرت ولی عصر(عج) خواهد شد باشند.

اقتصاد امام خمینی اهل بیت جامعه جنگ تحمیلی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی قم مشکلات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر