کد خبر: 750389 A

رئیس هیات مدیره کانون وکلای دادگستری قزوین خبر داد:

رئیس هیات مدیره کانون وکلای دادگستری قزوین گفت: وکیل باید به طور مستمر با مسئولان دست اندرکار ارتباط داشته و سرنوشت نهاد وکالت برای وی بسیار اهمیت داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محمد نسخه چی عصر شنبه در آیین تحلیف کارآموزان وکالت در قزوین خواستار حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی از این نهاد مدنی در هنگام بررسی قوانین شد.

وی ادامه داد: همچنین وکیل باید به طور مستمر با مسئولان دست اندرکار ارتباط داشته و سرنوشت نهاد وکالت برای وی بسیار اهمیت داشته باشد.

نسخه چی گفت: کانون های وکلا نه تنها هزینه ای بر دوش دولت ندارند ، بلکه در جهت ایجاد اشتغال دانش آموختگان رشته حقوق نیز تلاش می کنند.

رئیس کانون وکلای دادگستری قزوین ، مشکل اشتغال وکلا را از موارد قابل توجه این نهاد دانست و افزود: در این میان همه کارآموزان با مشکل اشتغال مواجه هستند.

رئیس کمیسیون آموزش کانون وکلای دادگستری قزوین نیز در این مراسم با تاکید بر معلومات بالای حقوقی وکیل گفت: با پایان دوره کارآموزی، کار مطالعات حقوقی برای وکیل پایان نمی یابد و البته در این میان هم مباحث نظری و هم عملی بسیار اهمیت دارد.

ریس

سید تقی حاجی سید رضی افزود: وکلای دادگستری باید تحلیل حقوقی قوی داشته باشند که پیش شرط آن در مطالعات نظری است.

وی اضافه کرد: یک عامل اصلی برای حفظ استقلال وکلا، تسلط بر گستره علم حقوق است که پیش نیاز آن مطالعات مستمر در مبانی نظری و عملی علم حقوق محسوب می شود.

سید رضی افزود: اگرچه وکلا از بیرون در معرض هجمه هستند اما باید مسایل این نهاد نیز آسیب شناسی داخلی شود.

وی افزود: یکی از دغدغه های مهم کانون های وکلا پرورش وکیل دانشمند است که نظر قوه قضاییه را نیز نسبت به وکیل اصلاح می کند.

 

 

اشتغال دولت نمایندگان مجلس شورای اسلامی دادگستری آسیب شناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر