کد خبر: 749527 A

معاون فرماندار مطرح کرد:

معاون فرماندار آبیک بر لایروبی پل‌های این شهرستان بر اثر وقوع سیلاب و بارش‌های اخیر از سوی اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این شهرستان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سیروس رجبی در جلسه طرح جامع بحران شهرستان آبیک اظهار کرد: بارش‌های اخیر در شهرستان آبیک موجب شده 80 تا 90 درصد پل‌های این شهرستان پر شود که لایروبی این پل‌ها و آبراهه‌ها از سوی اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ضروری است.

وی افزود: در وقوع سیلاب ایام نوروز شهرستان آبیک، اگر بخش خصوصی به کمک مسئولان نمی‌آمد با مشکل مواجه می‌شدند و کاری ازدست مسئولان برنمی‌آمد.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار شهرستان آبیک ادامه داد: با توجه به تهیه طرح جامع بحران شهرستان آبیک، 6 نقطه تعیین شده و زیرشاخه‌های فرعی این نقاط هم مشخص می‌شوند که در زمان بحران با تقسیم کاری که انجام شده، مسئولان در نقاط مستقر می‌شوند.

رجبی اضافه کرد: در زمان وقوع سیلاب در ایام نوروز از ظرفیت‌های شهرستان آبیک اعم از ماشین‌آلات و نیروهای سپاه، نیروی انتظامی، هلال احمر و دیگر نیروها استفاده شد و کمترین خسارت به این شهرستان وارد شد.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای طرح جامع بحران، فرماندار شهرستان آبیک در زمان بحران در فرمانداری مستقر شده و به مدیریت خواهد پرداخت.

این مسئول تصریح کرد: شرح وظایف هر مسئول تعیین شده در نقاط 6 گانه شهرستان آبیک مشخص شده و با برنامه‌ریزی، در زمان بحران انجام وظیفه می‌کنند.

به گزارش ایلنا، در این جلسه بر احصای امکانات، ماشین‌آلات و تجهیزات موجود در ادارات و بخش خصوصی شهرستان آبیک و استفاده از نیروهای بومی در زمان بحران و همچنین بررسی و مرور دوباره مسیرهای اصلی گذر آب این شهرستان و نحوه قرار دادن آب در زمان سیل در این مسیرها تاکید شد.

 

ایام نوروز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر