کد خبر: 736854 A

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آبیک از توزیع 20 هزار و 700 اصله نهال دراین شهرستان طی هفته منابع طبیعی خبر داد.

حمیدرضا رضانژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: طی هفته منابع طبیعی 20 هزار و 700 اصله نهال بین شرکت‌ها، شرکت و صنعت، دهیاری‌های روستاها و پادگان انصارالمهدی شهرستان آبیک توزیع می‌شود.

وی افزود: نهال‌های توزیع شده شامل نهال‌های زبان گنجشک، سروخمره‌ای، کاج تهران، ارغوان، زیتون تلخ، عرعر، صنوبر و سنجد به تعداد محدود می‌شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آبیک با اشاره به برگزاری مراسم غرس نهال در مدرسه ابتدایی علامه طباطبایی شهر آبیک و مراسم کاشت درخت در دانشگاه غیاث‌الدین جمشید کاشانی و ادامه داد: در نمازجمعه این هفته شهر آبیک گزارشی از عملکرد این اداره به مردم ارائه می‌شود.

اجرای پروژه‌های آبخیزداری با 15 میلیارد ریال اعتبار

رضانژاد اضافه کرد: با حضور استاندار قزوین، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین، فرماندار شهرستان آبیک و مدیرعامل شرکت‌ شهرک‌های صنعتی استان قزوین مراسم غرس نهال در شهرک صنعتی کاسین یک برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از پروژه‌های آبخیزداری در حوزه‌های آبخیز شهرستان آبیک در هفته منابع طبیعی با حضور فرماندار شهرستان آبیک و دیگر مسئولان بازدید می‌شود.

این مسئول با اشاره به اجرای پروژه‌‌های آبخیزداری با 15 میلیارد ریال اعتبار در روستاهای کهوانک، یانس‌آباد، بهجت‌آباد و منطقه کتیل‌دره روستای طیخور شهرستان آبیک بیان کرد: این پروژه‌ها به منظور جلوگیری و کنترل از سیلاب و روان آب اجرا شده که شامل بندسنگ ملاتی، بندگاویونی و خشکه‌چین می‌شود.

 

استان قزوین رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مدرسه منابع طبیعی و آبخیزداری هفته منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر