کد خبر: 736775 A

امروز در شهر محمدیه صورت گرفت؛

به مناسبت روز درختکاری، نهضت بزرگ درختکاری در ناحیه شهری مهرگان به همت شورا و شهرداری محمدیه با حضور مسئولان و دانش آموزان اجرا شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، به مناسبت روز درختکاری نهضت بزرگ درختکاری در ناحیه شهری مهرگان به همت شورا و شهرداری محمدیه با حضور مسئولان و دانش آموزان ۷ هزار اصله نهال غرس شد.

مریم نخستین شهردار محمدیه در این مراسم که روز چهارشنبه برگزار شد اظهار داشت: درخت نماد آبادانی و سرسبزی است و شهرداری محمدیه به منظور زیبا سازی این شهر و ناحیه مهرگان بخصوص محلات این ناحیه شهری و افزایش سرانه فضای سبز در این منطقه اقدام به کاشت بیش از ۲ هزار اصله درخت کرده است.

وی افزود: ۵ هزار اصله درخت نیز در این ایام بین شهروندان و ادارات و مدارس توزیع می‌شود تا به سالم سازی محیط زیست و زیباسازی فضا کمک شود.

شهردار محمدیه تصریح کرد: کاشت درخت موجب آبادانی و زیباسازی شهرهای می‌شود لذا شهرداری محمدیه اقدام به کاشت درخت و احیای این سنت الهی و همچنین نهادینه کردن فرهنگ درخت کاری در بین خانواده‌ها بخصوص کودکان و نوجوانان کرده است.

وی در ادامه به تشکیل ستاد استقبال از نوروز و بهار در شهرداری محمدیه اشاره کرد و یادآور شد: هدف از تشکیل این ستاد برنامه ریزی کیفی و ساماندهی مبلمان شهری و ارائه خدمات بهینه و شایسته به شهروندان و استقبال مطلوب از مسافران نورزی است.

نخستین یادآور شد: اقدامات خوب و شایسته ای تاکنون توسط ستاد استقبال از بهار در شهر محمدیه و مهرگان صورت گرفته که شستو شوی معابر و سطل‌های زباله، زیباسازی و رنگ آمیزی جداول و دیواره نویسی و نقاشی دیواره‌های شهر، ساماندهی سرویس‌های بهداشتی شهر، لکه گیری و آسفالت خیابان‌های اصلی و فرعی کاشت نهال از دیگر برنامه‌های ستاد از استقبال از بهاراست.

صادقی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیرداری شهرستان البرز هم در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته درختکاری گفت: همه ما شهروندان در حفظ و نگهداری از منابع طبیعی مسئولیم و باید به این موضوع اهمیت دهیم.

وی افزود: با حفظ منابع طبیعی و صیانت از نعمت‌های الهی می‌توانیم زندگی مطلوبی را برای مردم رقم زده و به اقتصاد و توسعه کشور و استان نیز کمک کنیم.

 

 

دانش آموزان رنگ آمیزی شهرداری مسافران روز درختکاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر