کد خبر: 728058 A

زرآبادی تاکید کرد:

نماینده مردم قزوین در مجلس گفت: پروژه‌های ملی جاده قزوین به الموت، تنکابن و رحیم‌آباد به کلاچای با رفع مشکلات زیست‌محیطی بهتر است از توقف خارج شود تا هزینه‌ها هدر نرود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، سیده حمیده زرآبادی امروز پنجشنبه در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان که با حضور معاون رئیس جمهور در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: دو پروژه مهم ملی از جمله جاده قزوین-الموت-تنکابن و رحیم آباد به گلاچای در استان داریم که هزینه‌های میلیاردی برای آنها شده و در حال حاضر به دلیل مشکلات زیست‌محیطی متوقف شده که باید موانع آن را برطرف کنیم.

وی افزود: تجمع گاوداری‌ها و مرغداری‌ها کنار کارخانه سیمان آبیک و نیروگاه شهید رجایی موجب آلایندگی هوا در این شهر شده که باید مورد توجه محیط زیست برای پیگیری قرار گیرد.

زرآبادی بیان کرد: گفته شده آب تصفیه شده شهر صنعتی البرز مناسب کشاورزی نیست لذا انتظار داریم با نگاه کارشناسی کارها ادامه یابد و منطقی نیست راهکار ما فقط توقف پروژها باشد.

وی یادآور شد: در قزوین مشکل تالاب‌ها و ریزگردها و بیابانی شدن اراضی نگران‌کننده است که باید جدی گرفته شده و برای رفع آن اقدام شود.

زرآبادی اظهار کرد: در سایت پسماند محمدآباد روزانه ۷۵۰ تن زباله تخلیه می‌شود و ظرفیت لند فیل آن کمتر از ۳۰ درصد است و انباشت بیشتر زباله در این مکان مشکلات زیست‌محیطی را همراه خواهد داشت.

نماینده مردم قزوین در مجلس تصریح کرد: شهرک‌های صنعتی چون در محدوده شهرها هستند باید به مسائل زیست‌محیطی بیشتر توجه کنند.

وی ادامه داد: محیط زیست باید راهکار محور حرکت کند و تشکل‌های زیست‌محیطی هم تقویت شوند و از ظرفیت آنها استفاده بهتری کرد.

زیست محیطی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر