کد خبر: 373664 A

استاندار قزوین در سالروز آزادسازی خرمشهر:

ایلنا: استاندار قزوین در مراسم گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: ایران اسلامی به نقطه امید مستضعفان عالم تبدیل‌شده است.

به گزارش ایلنا از قزوین؛ فریدون همتی در صبحگاه مشترکت نیروهای مسلح که به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر در پادگان لشگر ۱۶ زرهی قزوین برگزار شد افزود: تقارن سوم خرداد با نیمه شعبان اتفاق مبارکی است که تعلق معنوی این حادثه تاریخی و حماسی را با امور دینی دوچندان می‌کند.

وی افزود: بنابه فرمایش امام خمینی(ره) آزادسازی خرمشهر، فتح خاک نبود بلکه فتح ارزش‌های اسلامی بود.

وی با اشاره به نقش امدادهای غیبی و لطف خداوند متعال در بازپس‌گیری خرمشهر از دشمن بعثی، اضافه کرد: مقام معظم رهبری نیز در رابطه با حماسه سوم خرداد 1361 می‌فرمایند، فتح خرمشهر از دور یک حادثه تاریخی افتخارآمیز برای ملت ایران است اما از نزدیک شبیه به یک معجزه بزرگ به شمار می‌رود.

همتی بابیان اینکه در دوران هشت سال دفاع مقدس، دنیای استکبار حامی صدام بود و جنگی نابرابر را شاهد بودیم، افزود: دشمن فکر می‌کرد با تکیه‌بر دلارها و جنگ‌افزارهایی که قدرت‌های استکباری و حامیان منطقه‌ای به او هدیه داده بودند می‌تواند بر انقلاب نوپای اسلامی ایران غلبه کند، اما این خیالی خام و باطل بود.

نماینده عالی دولت در استان قزوین ادامه داد: رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس با تکیه‌بر سلاح ایمان و اعتقاد راسخ به ارزش‌های اسلامی و با تبعیت از ولی‌فقیه توانستند جلوی دشمن تا دندان مسلح بایستاند و از خود یک شگفتی و معجزه جاودان خلق کنند و صدام و حامیانش که در رأس آن‌ها آمریکای جنایتکار قرار داشت را شکست دهند.

همتی با اشاره به بی‌اعتنایی سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی به جنایت‌های رژیم بعث علیه ملت ایران در طول جنگ تحمیلی، گفت: دشمن در مقابله با رزمندگان به درجه‌ای از ناتوانی و ذلالت دست‌یافت که سلاح‌های شیمیایی خود را به کار گرفت و این در حالی بود که صدای اعتراض هیچ‌یک از نهادهای بین‌المللی نیز در این رابطه به گوش نرسید.

استاندار قزوین اضافه کرد: با همه پشتیبانی‌های نهادها و سازمان‌های بین‌المللی و قدرت‌های استکباری درنهایت ایران اسلامی پیروز جنگ نابرابر هشت‌ساله بود و عاقبت صدام و رژیم وی نیز چیزی جز تباهی در پی نداشت.

همتی در ادامه با اشاره به جنگ‌افروزی‌های قدرت‌های استکباری و حامیان آن‌ها در منطقه برای ناامن کردن کشورهای اسلامی و قتل مسلمانان، افزود: امروز میهن اسلامی ما جزیره ثبات و آرامش در یک منطقه ناآرام است و امید کشورهای مسلمان و ملت‌های مستضعف شناخته می‌شود.

در حاشیه این مراسم، مسئولان حاضر با قرائت فاتحه و نثار گل بر یادمان شهدای قرارگاه عملیاتی لشگر 16 زرهی، یاد و خاطره شهیدان دوران هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند.

در پایان این مراسم با اهدای جوایز و لوح تقدیر از خانواده جمعی از شهیدان و جانبازان دوران هشت سال دفاع مقدس تجلیل شد.

مراسم آزادسازی خرمشهر فریدون همتی استاندار قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر