کد خبر: 360424 A

استاندار قزوین:

استاندار قزوین خطاب به مدیران دستگاه های اداری گفت: سرمایه گذاران و تولیدکنندگان را در ادارات معطل نکنید.

به گزارش ایلنا از قزوین، فریدون همتی شب گذشته در دیدار با انجمن انبوه‌سازان مسکن استان افزود: شرایط و مشکلاتی در زمینه سرمایه‌گذاری در استان وجود دارد که در راستای حل آنها و کمک به سرمایه‌گذاری باید بدون فوت وقت اقدام کرد.

وی از سرمایه‌گذاران استان درخواست کرد: در حوزه گردشگری و ساختمان‌سازی با جذب منابع داخلی و خارجی و با تعریف طرح های بزرگ در راستای پیشرفت و آبادانی استان اقدام کنید.

همتی ادامه داد: سرمایه‌گذاران محدودیت‌های موجود را در نظر نگیرند و با انعکاس مشکلات به مسئولان و با صداقت تمام وارد عمل شده و مطمئن باشند مجموعه مدیریت ارشد استان از سرمایه‌گذاری و اقدام در راستای آبادانی استان دفاع و حمایت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه از طرح‌های بزرگ و سرمایه‌گذاری در آنها نباید هراسید، افزود: مدیریت ارشد استان خود را برای پاسخگویی به طرح‌های بزرگ آماده کرده و مدیران دستگاه‌های اجرایی و سرمایه‌گذاران نیز باید با چنین روحیه ای وارد اقدام و عمل شوند.

استاندار قزوین به سرمایه گذاران استان پیشنهاد داد: در بخش گردشگری استان حدود 60 خانه تاریخی وجود دارد که می توان با سرمایه‌گذاری و بازسازی آنها و تبدیل به هتل خانه، هم در راستای آبادانی استان و هم انتفاع سرمایه گذران بهره برداری کرد.

استاندار قزوین با بیان اینکه آثار باستانی و ابنیه تاریخی استان طلای سیاه و نفت بی‌پایان هستند خطاب به سرمایه گذاران گفت: مدیریت ارشد استان قصد دارد دولتخانه صفوی را به شهرداری و بخش خصوصی واگذار کند تا کل مجموعه با نقشه میراث فرهنگی از نو بازسازی شود.

همتی ادامه داد: سرمایه‌گذران می‌توانند در صورت تمایل در این زمینه مشارکت نمایند و با آباد کردن استان در زمینه جذب گردشگر و رونق اقتصادی استان سهیم گردند.

استاندار با اشاره به راه‌اندازی مرکز خدمات سرمایه‌گذاری‌گفت: ساختمان در نظر گرفته شده برای این مرکز تا اواخر اردیبهشت ماه تجهیز می‌شود و نمایندگان همه دستگاه‌ها می‌توانند با برگزاری جلسات هم‌اندیشی نسبت به اخذ تصمیم و صدور مجوزهای لازم در راستای جذب سرمایه‌گذار در استان مشارکت کنند.

وی خطاب به سرمایه گذاران افزود: توانمندی شما از نظر مالی، بومی بودن، داشتن انگیزه و عرق کافی برای آباد کردن استان از اهیمت بسیار بالایی برخوردار است.

استاندار ادامه داد: دولت تدبیر و امید با تقویت بخش خصوصی موافق است و معتقد است فعالیت بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری موجب کوچک‌سازی دولت شده و خلل ناشی از کمبود فروش نفت را جبران خواهد کرد.

همتی ادامه داد: هنر مسئولان در شناخت کامل و جامع از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاران و بهره‌برداری از آن در جهت توسعه و پیشرفت استان است.

وی افزود: متاسفانه رفتارها و رویه‌های غیرمسئولانه و یکسونگرانه در برخی دستگاه‌ها و سازمان‌ها موجب توسعه نیافتگی و تاخیر در اجرای پروژه‌ها خواهد شد.

استاندار طولانی شدن زمان صدور مجوز، سنگ اندازی برخی و ترس مسئولان از عمده مشکلات و موانع موجود بر سر راه سرمایه‌گذاری است که امیدواریم با افزایش سرعت سرمایه‌گذاری این موانع و مشکلات کاهش یابد.

همتی ادامه داد: مدیریت ارشد استان می‌کوشد دستگاه‌ها را برای ارایه خدمات به سرمایه‌گذاران آماده کرده و با کاهش مشکلات، موانع ناامیدی و یاس سرمایه گذاران را از میان بردارد.

استاندار افزود: باید نگرش و گردش اطلاعات در مدیران و کارشناسان و نخبگان جامعه تغییر کند و سرمایه‌گذران نیز در این زمینه می توانند با مدیریت ارشد استان همکاری داشته باشند.

وی گفت: اجازه نخواهیم داد سرمایه‌گذاران از سوی مدیران دستگاه‌ها به عقب‌رانده شوند بلکه با قاطعیت از آنها حمایت می‌کنیم و به کارها سرعت خواهیم داد.

استاندار خطاب به مدیران بیان‌کرد: سرمایه‌گذاران را در ادارات معطل نکنید چون فعال‌کردن بخش خصوصی، حرکت و پویایی جامعه را در پی دارد و در حال حاضر هیچ بهانه برای عدم خدمت رسانی وجود ندارد.

نماینده عالی دولت خاطرنشان کرد: مدیران باید پاسخگو باشند و آن دسته از مدیرانی که عملکرد قابل قبول و قابل دفاعی نداشته باشند مورد مواخذه قرار خواهند گرفت و سعی می‌کنیم در این عرصه آسایش را از مدیران بی کفایت بگیریم و با کاهش موانع ، در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری به پیش برویم.

همتی با بیان اینکه احساس مسئولیت، نقطه مشترک دولتمردان و سرمایه گذاران است، افزود: امید است همکاری همه سرمایه‌گذاران در راستای آبادانی و اعتلای استان در آغاز سال جدید مشاهده گردد و برای ترقی و آبادانی استان به سرعت اقدام شود.

در این جلسه سرمایه‌‎گذاران و انبوه‌سازان استان قزوین به بیان مشکلات و موانع موجود بر سر راه سرمایه‌گذاری و توسعه استان پرداختند و راهکارها و برنامه‌های خود را برای حل مشکلات و موانع ارائه کردند.

سرمایه گذاری فریدون همتی استاندار قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر