کد خبر: 210413 A

استاندار قزوین:

طرح جامع توسعه گردشگری برای شهر قزوین باید تهیه شود تا با یک هماهنگی لازم قزوین در صنعت گردشگری سهم قابل توجه داشته باشد.

مرتضی روزبه، استاندار قزوین گفت: طرح جامع توسعه گردشگری برای شهر قزوین باید تهیه شود تا با یک هماهنگی لازم قزوین در صنعت گردشگری سهم قابل توجه داشته باشد.

به گزارش ایلنا از قزوین، مرتضی روزبه در سمینار «آگاه‌سازی توسعه شهر قزوین با محوریت گردشگری» افزود: اکنون گردشگری در سبد کالایی هر یک از خانواده‌های ایرانی قرار گرفته است و ما مسئولان باید با برنامه‌ریزی اقدامی انجام دهیم که همه مردم بتوانند عادلانه از این سبد استفاده کنند.

استاندار قزوین با تاکید بر اینکه باید مشخص شود سهم قزوین از گردشگری چقدر است، گفت: قزوین دارای امکانات و ظرفیت‌های زیادی است اما سهم قزوین در صنعت گردشگری بسیار کم است و باید خروجی این سمینار این باشد که سهم قزوین در گردشگری مشخص باشد.

استاندار قزوین با بیان اینکه قزوین از پیشینه تاریخی برخوردار است، اظهار کرد: با وجود این پیشینه تاریخی و فرهنگی غنی، در گردشگری عقب هستیم که باید این عقب‌ماندگی را با تدوین و اجرایی کردن طرح یاد شده جبران کنیم.

وی گفت: هر ساله مسافران بسیاری از قزوین عبور می‌کنند که باید با یک برنامه ریزی مدون قزوین را تبدیل به مقصد گردشگری کرد.

این مقام مسوول بیان کرد: باید با تدوین طرح جامع گردشگری از کلی‌گویی فاصله بگیریم و با تعیین وظایف دستگاه‌های اجرایی به توسعه گردشگری بپردازیم و در این راه باید از ظرفیت‌های بخش خصوصی استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه قزوین در زمینه‌های آموزش هتل‌داری و مهمان‌داری با مشکلاتی مواجه است، افزود: باید در این زمینه آموزش‌های لازم صورت گیرد و در این زمینه از آموزه‌های دینی نیز استفاده شود.

روزبه با اشاره به اینکه نحوه مهمان‌داری و هتل‌داری در جذب گردشگر مؤثر است، تصریح کرد: کشورهای موفق در توسعه گردشگری به این موضوع توجه ویژه‌ای دارند؛ در حالی که‌ آن‌ها آموزه‌های دینی ما را در اختیار ندارند.

وی خاطرنشان کرد: درباره تکریم و استقبال از مهمان در آموزه‌های دینی ما دستورات مختلفی وجود دارد که باید با بهره‌گیری و اجرایی کردن آن‌ها به اهداف مطلوب خود در توسعه گردشگری برسیم.

آموزه های دینی بخش خصوصی خانواده دستگاه های اجرایی صنعت گردشگری مسافران توسعه جامع قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر