کد خبر: 210382 A

استاندار قزوین در ششمین نشست احزاب سیاسی:

احزاب سیاسی استان باید ظرفیت انتقادپذیری خود را بالا ببرند و نخبگان سیاسی طرح و برنامه خود را برای حل مشکلات استان و کشور ارائه کنند.

استاندار قزوین گفت: احزاب سیاسی استان باید ظرفیت انتقادپذیری خود را بالا ببرند و نخبگان سیاسی طرح و برنامه خود را برای حل مشکلات استان و کشور ارائه کنند.

به گزارش ایلنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری قزوین، ششمین جلسه هم اندیشی احزاب، گروه‌ها و تشکل‌های سیاسی استان قزوین با حضور مرتضی روزبه استاندار، ایوب رحیمی معاون سیاسی استانداری و نمایندگان تشکل‌ها چهارشنبه شب در سالن جلسات استانداری تشکیل شد.

مرتضی روزبه در این نشست گفت: در این جلسات باید به یکدیگر فرصت دهیم تا مسائل مطرح شود و ظرفیت پذیرش انتقاد را هم در خود بالا ببریم.

وی افزود: هیچکدام از احزاب داخل کشور از چارچوب‌های تعیین شده نظام خارج نیستند و اینکه بخواهیم کسی را متهم به مسائلی کنیم اخلاقی نیست.

استاندار قزوین بیان کرد: باور داریم مجموعه احزاب و عناصر سیاسی داخل نظام با همه گرایش‌ها روی اصول نظام حرفی ندارند هر چند تعابیر و برداشت آن‌ها ممکن است در برخی امور متفاوت باشد اما نباید به گونه‌ای رفتار کنیم که دشمن از مواضع ما سوء استفاده کند و شاد باشد.

وی یادآورشد: دقت کنیم در زمین دشمن بازی نکنیم و اجازه ندهیم انسجام و وحدت ما را خدشه دار کنند زیرا گاهی از بی‌خبری یا ناآگاهی و احساسات برخی استفاده کرده و اهداف خود را پیاده می‌کنند لذا کسانی که حرف دشمن را بزنند مطمئنا از احزاب نیستند.

استاندار تصریح کرد: باید روی مبانی و اصول نظام در جلسات احزاب سیاسی بحثو گفتگو شود لذا از کسانی که در هر جلسه گزارش یا صحبتی ارائه می‌کنند انتظار داریم با تحلیل محتوی گزارش‌های تحقیقی و کاربردی ارائه کنند.


نخبگان سیاسی در حل مشکلات کمک کنند

روزبه اظهارداشت: هم در استان و هم در کشور مشکلات زیادی داریم مانند بحران آب که کمترین انتظار ما از نخبگان سیاسی آن است که دیدگاه‌های خود را برای حل این مشکلات اساسی مردم مطرح کنند و در رفع موانع مشارکت جدی داشته باشند.

وی بیان کرد: باید گفتگو با یکدیگر را تمرین کنیم و ظرفیت انتقاد پذیری خود را بالا ببریم و به جای طرح مسائلی که هیچ سودی برای مردم ندارد به فکر حل مشکلات جامعه باشیم.

استاندار قزوین اضافه کرد: نباید نخبگان استان که در احزاب سیاسی هستند از کنار مشکلات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بی‌تفاوت عبور کنند.

در این جلسه محمد حسن شفیعی‌ها دبیر حزب موتلفه گزارشی از آسیب‌شناسی احزاب و رویدادهای سالهای گذشته ارائه کرد.

در پایان نمایندگان احزاب و تشکل‌های سیاسی دیدگاههای خود را در خصوص موضوعات مختلف مطرح کردند.

اجتماعی و اقتصادی احزاب سیاسی استان قزوین بازی جامعه روابط عمومی زمین مشکلات معاون سیاسی نخبگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر