کد خبر: 195128 A

با استقرار شاخص‌های مربوط به دوستدار کودک و اجرای اقدامات موثردر راستای ترویج تغذیه نوزادان با شیر مادر، بیمارستان رازی جزو هفت بیمارستان برتر کشور قرار گرفت.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان قزوین گفت: با استقرار شاخص های مربوط به دوستدار کودک و اجرای اقدامات موثر در راستای ترویج تغذیه نوزادان با شیر مادر، بیمارستان رازی جزو هفت بیمارستان برتر کشور قرار گرفت و از طرف معاون وزیر بهداشت و درمان لوح تقدیر دریافت کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی تامین اجتماعی قزوین، دکتر محمد صادق بابایی ضمن اشاره به اهمیت وضعیت تغذیه مادران شیرده و رژیم غذایی آنها در روزهای اول پس از زایمان گفت: این بیمارستان سوپ، خرما و عسل را در رژیم غذایی مادران قرار داده است تا به بهبود وضعیت شیردهی مادران کمک کند.

وی افزود ضمن اینکه یک جلسه از کلاسهای بارداری قبل از زایمان به بحثشیردهی صحیح مادران پس از زایمان توسط مشاور شیردهی و مسول آموزش مادران اختصاص می یابد، کلاسهای آموزشی در خصوص ترویج شیردهی نیز توسط کارشناس پرستاری هر روز برای پدران نیز برگزار می شود.

بابایی گفت: این رتبه از طرف دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قزوین و در بازدید های صورت گرفته توسط ارزیابان دانشگاه صورت گرفته است و با توجه به استقرار طرح پشتیبان مادر در بیمارستان رازی، مامای بخش حداقل دو بار با مادران پس از ترخیص از بیمارستان تماس گرفته و درباره وضعیت نوزاد، مادر و شیردهی سوال می کند و در صورت وجود هرمشکلی از مادران دعوت می شود تا جهت رفع مشکل به بیمارستان مراجعه کنند که در سه ماه امسال ۴۴۸ مشاوره تلفنی و ۵۰ مشاوره حضوری انجام شده است.

وی خاطر نشان کرد: در بیمارستان رازی ۳هزار و ۹۰۰ مادرو ۱ هزارو ۵۶۰ پدر و در بیمارستان تاکستان ۲ هزار و ۳۳۰ نفر از مادران و ۳۰۰ نفر از پدران در کلاسهای آموزشی شرکت کردند.

بابایی گفت: در طرح غربالگری که در راستای پیگیری وضعیت نوزادان زودرس انجام میپذیرد مشاور شیردهی طی ۴۸ تا ۷۲ ساعت پس از زایمان اقدام به ارائه خدمات بصورت تلفنی می کند که طی سه ماه سال جاری ۲۹۱ پیگیری ۹۱ مشاوره تلفنی و ۱۳ مشاوره حضوری صورت گرفته است.

محمد صادق بابایی در پایان با تاکید بر اهمیت سلامت کودک و مادر به همراه هم گفت: با عنایت خداوند متعال و تلاش کلیه همکاران موفق شدیم تا به این رتبه با ارزش دست یابیم و تلاش خواهیم کرد تا در امر استقرار معیارها و شاخص های دوستدار مادر نیز در استان و کشور پیشگام باشیم.

استان قزوین بهداشت و درمان بیمارستان پدر تامین اجتماعی تغذیه درمان سلامت شاخص شیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر