کد خبر: 179535 A

محمدی، نماینده مردم قزوین:

طرح تجلیل از حافظان قرآنی رواج سنت حسنه ای از سوی شهرداری برای استحکام و تقویت پایه ها و مبانی فرهنگی است.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی طرح تجلیل از حافظان قرآنی را در سالی که از سوی مقام معظم رهبری " اقتصاد و فرهنگ " نامگذاری شده را گامی مهم در راستای اشاعه مبانی فرهنگی جامعه و استحکام و تقویت پایه های دینی و قرآنی اعلام کرد.

به گزارش ایلنا از قزوین؛ داوود محمدی افزود: یکی از مهمترین و اثربخش ترین کارهای فرهنگی انس با قرآن و برگزاری چنین برنامه هایی در توسعه و اشاعه فرهنگ قرآنی است.

وی بابیان اینکه در احادیثو روایات و کلام بزرگان آمده است که هرچه ما با قرآن مأنوس تر باشیم پنجره هایی از معرفت و بصیرت در زندگی مقابل دیدگانمان باز می شود، یادآورشد: باید بیش از پیش انس به قرآن و عمل به آموزه های آنرا مد نظر خود قرار دهیم چراکه آموزه های این کتاب الهی چراغ راه بندگان است.

محمدی اضافه کرد: اینگونه برنام ها در مقابله با تهاجم های فرهنگی تأثیرگذار است وعلاوه بر ترویج این سنت حسنه در بین علاقه مندان به قرآن و حتی دیگر افراد انگیزه ایجاد می کند تا نسبت به اینگونه حوزه ها بی توجه نباشند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه کارهای فرهنگی باید با استمرار و توان بیشتری در جامعه تحقق یابند گفت: ثمرات دیر بازده این گونه برنامه ها از ویژگی های ذاتی آن است ولی اگر نگاهها تغییر یافته و فرهنگی شوند بسیار در تغییر مثبت جامعه کمک می کند و طرح تجلیل از حافظان قرآنی توانسته به خوبی در این بخشها قدم بگذارد.

اقتصاد جامعه شهرداری قرآن مجلس شورای اسلامی مد مقام معظم رهبری نماینده مردم تجلیل حافظان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر