کد خبر: 179420 A

استاندار قزوین:

برداشتن موانع بر سر راه فعالیت های بخش خصوصی برای حل مشکلات جامعه ضرورتی اجتناب ناپذیراست.

استاندار قزوین گفت: برداشتن موانع بر سر راه فعالیت های بخش خصوصی برای حل مشکلات جامعه ضرورتی اجتناب ناپذیراست.

به گزارش ایلنا و به نقل از داره کل روابط عمومی استانداری قزوین؛" مرتضی روزبه " در ششمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان با بیان این مطلب افزود: برای تعیین تکلیف مالکین زمین برای دفن زباله شهر قزوین؛ بررسی مسایل فنی توسط کارشناسان علوم پزشکی و محیط زیست نظارت لازم صورت گیرد.

وی افزود: درخصوص زباله های صنعتی استان نیز علیرغم واحدهای صنعتی داخل و یا خارج شهرک های صنعتی نظارت لازم صورت گیرد.

استاندار قزوین در ادامه افزود: فضای داخلی شهرک های صنعتی نیز بایستی از لحاظ ظاهری و رعایت بهداشت نیز مورد توجه مسئولان ذیربط قرار گیرد.

وی افزود: نگاه دولت به حوزه های خصوصی نباید به گونه ای باشد که هزینه ای را بر دوش دولت بگذارد و طوری نباشد که دولت متضرر و در عین حال نیز محیط زیست تخریب شود.

روزبه افزود: پارک صنعتی در گام اول جزء شهرک صنعتی لیا شود و در گام بعدی نیز درخصوص گازرسانی به این شهرک اقدام لازم صورت گیرد و در گام های بعدی نیز ادامه مراحل برای نهایی شدن این تصمیمات برداشته شود.

استاندار قزوین تصریح کرد: اتخاذ تصمیمات لازم برای تعیین تکلیف این مساله یک امر مهمی است که بایستی حساب شده باشد تا دولت و بخش خصوصی و مردم نیز متضرر نشوند و مسئولیت تمامی موارد در استان بر عهده ما مسئولان است.


روزبه در ادامه تاکید کرد: ضروری است که شورای هماهنگی بانک ها باید مدیریت معاونت برنامه ریزی استانداری بطور مستمر تشکیل شود تا با بررسی های کارشناسی موانع بر سر راه های اعطای تسهیلات و… به واحدهای تولیدی؛ صنعتی» کشاورزی و… حل گردد.


وی درخصوص معوقات بانک ها افزود: این امر یک نگرانی برای استان است و در حیطه مدیریت کلان نیز بایستی با کسب اطلاعات و تدوین راهکارهای مناسب و کارشناسی برای برگشتن این معوقات به سیستم بانکی اقدام شود.


استاندار قزوین افزود: توجه به بخش خصوصی و حل مشکلات به سر راه آن از اعتقادات جدی مدیریت استان است ودر این خصوص از حرف باید بگذریم و به مرحله عمل برسیم.


وی افزود: امروز بحثاشتغال، اقتصاد و بیکاری مساله فوق العاده مهمی برای استان و کشور است بخصوص بیکاری در حوزه فارغ التحصیلان، در حال حاضردر حال رسیدن به مرز بحران هستیم و برای حل این مشکل نیز هیچ راهی وجود ندارد مگر واحدهای کشاورزی، صنعتی، خدماتی و… فعالیت خود را گسترش دهند و ما نیز این مسیر را برای آنها فراهم سازیم تا اشتغالزایی افزایش یابد تا به دنبال این امرمشکلات زیادی نیز حل گردد.

وی افزود: ما غیر از این امر را چاره دیگری نداریم و بجای فرافکنی بایستی اقدام کنیم و به مرحله عمل کردن برسیم.

استاندار قزوین در ادامه تصریح کرد: ما بایستی تلاش کنیم که مشکلات استان را تا حد لزوم و توان در داخل استان حل شود و مشکلات را نباید حتی الامکان به مرکز انتقال دهیم و اگر حل نکنیم دلیل بر بی کفایتی خودمان است.

وی افزود: زمان هایی را که ما هدر می دهیم هزینه ایش بر عهده مردم خواهد بود و ما در این خصوص مسئول هستیم و بایستی پاسخگو باشیم.

روزبه تاکید کرد: بایستی نگاه هایمان را تغییر دهیم و ارتباط و درخواست کمک از مرکز بایستی برای ایجادپروژه های بسیار مهمتر در استان باشد زیرا ما نسبت به تمامی مسایل استان مسئولیت داریم.

استاندار قزوین افزود: کارهای انجام نشده در استان به مراتب بیشتر از کارهای انجام شده است در حالی که ما در منطقه مستعدی به سرمی بریم و استان از ظرفیت های بالقوه زیادی برخوردار می باشد.

وی تاکید کرد: بخش خصوصی با فعالیت خود باری از دوش حاکمیت بر می دارد وظیفه ما است که دنبال او برویم نه اینکه برای اینکه با ما ارتباط برقرار کندروزهای متمادی پشت در اتاق ما به انتظار بنشیند.

وی افزود: بخش های دولتی با تعامل با بخش خصوصی در بخش های مختلف پروژه های قابل سرمایه گذاری و مهمی را نهایی کنند تا ما با دست پر به مرکز برویم و در این خصوص گزارش های مستند قابل دفاعی را به مرکز ارائه دهیم.

استاندار قزوین افزود: منطقه ویژه اقتصادی یک فرصت جدیدی برای استان است که می تواند نتایج مهم را برای منطقه به دنبال داشته باشد زیرا این امر به تقویت اشتغال زایی در استان منجر خواهد شد که یک ضرورت برای منطقه خواهدبود.

معاون برنامه ریزی استاندار قزوین نیز در این جلسه گفت: اقدامات عمومی و تخصصی می بایست درخصوص ادغام شهرک صنعتی و پارک صنعتی لیا انجام شود.

اشتغال بخش خصوصی بیکاری جامعه روابط عمومی زباله کارشناسی مشکلات معاون برنامه ریزی استاندار معاونت برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر