خبرگزاری کار ایران

| 10:36   
کد خبر : ۱۳۸۶۱۱۳
نماینده ولی فقیه در قزوین:

افرادی که عزت و آزادگی دارند را برای نمایندگی مجلس تشویق کنیم

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: افرادی که عزت و آزادگی دارند را برای نمایندگی مجلس تشویق کنیم.

افرادی که عزت و آزادگی دارند را برای نمایندگی مجلس تشویق کنیم

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان قزوین، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، در خصوص اتفاقات اخیر شرکت‌های پیش‌فروش خودرو، عنوان کرد: یک مظلومی که نتیجه یک عمر رنج و زحمتش یک خانه‌ای است که این خانه را فروخته، فریب شما را خورده و سرمایه خود را در اختیار شما قرار داده است، آن آدم سادگی کرده و شما هم خیانت کرده‌اید، تصور کرده‌اید همین جا همه چیز تمام می‌شود؛ خیر، «ان‌الله شدید العقاب».

امام جمعه قزوین ادامه داد: عبرت بگیرید از آن‌هایی که در کربلای اباعبدالله (ع) راه شیطان را رفتند، راه ظلم و خیانت را رفتند، همه جای عالم هر روز این قوانین جاری است، خدا از کسانی که به مردم ظلم و خیانت می‌کنند انتقام می‌گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: خاندان منحوس پهلوی را دیدیم، اولاً اینکه نسل آن‌ها در حال انقراض است، ثانیاً آبرویی برایشان نمانده است، وقتی اراذل و اوباش عالم ردیف می‌شوند، این خاندان هم جزو آن‌ها هستند، یک خاندانی که خودشان را شاه می‌دانستند اکنون جزو اراذل و اوباش هستند، این عبرت لازم دارد، هیچ بدی عاقبت ندارد، در مقابل نیز همه خوبی‌ها عاقبت بخیری دارند.

عابدینی بیان کرد: روز حمایت از صنایع کوچک را در پیش داریم، چقدر جامعه ما فرصت این معنا را دارد، در تمام خانه‌ها و در تمام روستاها فرصت این معنا وجود دارد، اگر مدیریت صنعتی استان این فرصت را به مردم بشناساند فرصت اشتغال و کسب درآمد حلال پیش می‌آید، فرصت مشغولیتی پیش می‌آید که اگر نباشد جای آن را خیلی چیزهای نامناسب می‌گیرند.

به صنایع کوچک و صنایع دستی اهمیت ویژه داده شود

خطیب نماز جمعه قزوین تصریح کرد: بنابراین باید به صنایع کوچک و صنایع دستی اهمیت ویژه داده شود و البته قدم‌هایی نیز در این زمینه برداشته شده و امیدهایی در مردم زنده شده است اما نیازمند کارهای بیشتری هستیم تا توسعه این معنا را در استان ببینیم.

امام جمعه قزوین بیان کرد: روز مقاومت اسلامی است، امام خمینی (ره) یک جمله‌ای فرمودند که شاگرد ایشان، یعنی سیدحسن نصرالله پس از سال‌ها این جمله امام (ره) را به گونه‌ای که صهیونیست‌ها خوب بتوانند آن را بفهمند برای آن‌ها با ادبیات خودشان بازگو کردند، امام (ره) فرمودند کاخ‌ها و قدرت‌های نظامی و سیاسی استکبار جهانی اعم از شرق و غرب همانند لانه عنکبوت سست و در حال فرو ریختن هستند.

وی تصریح کرد: صهیونیست‌ها اگر عقل داشته باشند به زودی سرزمین‌های اشغالی را ترک می‌کنند، اگر بفهمند و سلامتی خود را بخواهند نباید یک لحظه درنگ کنند، چون ممکن است فردا برای فرارشان دیر باشد، باید هر چه زودتر برای نجات خودشان اقدام کنند، این همان خانه عنکبوتی در حال فروپاشی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین عنوان کرد: مناسبت دیگری که باید یادآوری شود، جدایی بحرین از خاک ایران اسلامی است، این یکی از بزرگ‌ترین خیانت‌های دستگاه پهلوی بود، یک موقع جنگ می‌شود و به زور یک قسمتی از کشور جدا می‌شود، اما اینجا جنگی در کار نبود، فقط اربابان شاه بحرین را از او خواستند، شاه هم به مجلس فرمایشی دستور داد که باید این اتفاق بیفتد، خیانتی بزرگ‌تر از این نمی‌توان تصور کرد که این رژیم منحوس مرتکب شد.

وی خاطرنشان کرد: برخی گویا نمی‌فهمند یا نمی‌دانند و تصور می‌کنند رژیم شاه یک رژیمی بوده که رفته و تمام شده است، خیر این‌گونه نیست، خیانت‌های آن رژیم تمام‌شدنی و فراموش شدنی نیست، آن روی سیاهی که پهلوی از خودشان باقی گذاشتند و آن ظلمی که به این ملت، مملکت، ایمان و قرآن کردند حد و حساب ندارد.

عابدینی تصریح کرد: نکته دیگری که جا دارد خدمت عزیزان عرض کنم، دعوت به نام‌نویسی در انتخابات است، هنوز فرصت باقی است، هر کسی که آمادگی دارد در کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی نام خود را بنویسد، اگر هم بعداً پشیمان شد اشکالی ندارد اما اگر در این فرصت چند روزه نام‌نویسی نکند طبق قانون بعداً دیگر نمی‌تواند نام‌نویسی کند.

وی یادآور شد: بنابراین هر کسی که فکر می‌کند می‌تواند در این عرصه خدمتگزار باشد یاعلی بگوید، هر کسی را می‌شناسید که شخصیتش برای خدمت کردن در مجلس شورای اسلامی مفید است، جوانمرد و امانت‌دار است و دینش را به دنیایش نمی‌فروشد، او را دعوت به نام‌نویسی کنید.

امام جمعه قزوین اظهار کرد: اگر درِ جیب کسی بسته بود دهانش می‌تواند باز باشد و از حق دفاع کند اما اگر کسی درِ جیبش را باز گذاشت و به دنیا وابسته شد و دنیاپرستان پیشنهاداتی را برای او آوردند، دیگر دهانش ارزش این را ندارد که از حق سخن بگوید و لیاقت این را ندارد که راجع به حق حرفی بزند، این دهان برای حق بسته و آن زبان برای بیان حق و حقیقت لال خواهد ماند.

نماینده‌ای که در مقابل مفاسد خودی نشان دهد، نماینده حقیقی مردم است

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین عنوان کرد: خیلی از مفاسد در این استان پیش آمد، قانون بساط بسیاری از این مفاسد را جمع کرد، بساط خیلی‌های دیگر هم در حال جمع شدن است، ببینیم نمایندگان مجلس ما کجا در مقابل آن مفاسد خودی نشان دادند، هر کس خودی نشان داد ما به او احترام می‌گذاریم و او را نماینده حقیقی مردم می‌دانیم اما هر کس به منافع مردم بی‌اعتنا بود و از غارت بیت‌المال با بی‌اعتنایی گذشت، بدانیم او از ابتدا هم لیاقت نمایندگی مردم و حضور در مجلس را نداشته است، اگر هم مردم یک روزی او را انتخاب کرده‌اند فریب خورده‌اند.

عابدینی بیان کرد: بنابراین باید چشم و گوشمان را از حالا باز کنیم، وقت بگذاریم و نمایندگان واقعی را با بصیرت بشناسیم، این یک کاری است که اگر ما دقت نکنیم و یک نماینده نالایق را بر مردم تحمیل کنیم، هر کار خلافی که او می‌کند به پای ما هم نوشته می‌شود اما اگر یک نماینده لایق را به مجلس فرستادیم، هر قدم خیری که او بر می‌دارد، به پای ما هم نوشته خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: به این مسائل توجه داشته باشیم، ان‌شاءالله مجلس بعدی را به یاری خدای متعال خیلی بهتر از مجلس موجود رقم بزنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز