خبرگزاری کار ایران

| 19:10   
کد خبر : ۱۳۸۴۲۲۲
رئیس شورای شهر محمدیه:

محمدیه اولین شهر کشور در اجرای طرح اتوبوس رایگان است

رئیس شورای شهر محمدیه گفت: انجام طرح‌هایی که همه مردم از آن بهره‌مند شوند از اولویت‌های مدیریت شهری بود و در همین راستا رایگان کردن اتوبوس‌ها مطرح و بررسی شد که همه اقشار می‌توانند از آن استفاده کنند، این طرح تصمیمی باجسارت بود و اولین شهر کشور هستیم که آن را اجرایی می‌کنیم.

محمدیه اولین شهر کشور در اجرای طرح اتوبوس رایگان است

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، نشست خبری شهرداری و شورای شهر محمدیه ظهر امروز پس از بازدید از پروژه‌های محمدیه و مهرگان به مناسبت روز خبرنگار در سالن جلسات شهرداری این شهر برگزار شد.

محمد روشن در این نشست گفت: تاکنون ۱۱۰ جلسه رسمی شورای شهر با ۲۴۰ مصوبه برگزار شد که ۹۹ درصد آن‌ها عملیاتی شده است.

وی بیان کرد: اهداف شورای شهر محمدیه رسیدگی به مشکلات موجود، احصاء مشکلات و رفع آن‌ها است، تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و ایجاد درآمد پایدار از موارد مورد تاکید مدیریت شهری است.

این مسئول ادامه داد: پارکینگ مهرگان که در سه فاز انجام می‌شود و پروژه‌هایی مانند بیتاکیش که از سال ۹۰ معلق شده بود و تبدیل به احسن شده از مواردی است که به درآمد پایدار منجر می‌شود.

وی عنوان کرد: ۳۰ جلسه خارج از روند مدیریت شهری با مسئولین استانی داشتیم که در راستای مشکلات مردم بود و برای اجرای بهتر پروژه‌ها هر هفته بازدیدهای میدانی داریم.

روشن اظهار کرد: همچنین برای بهره بردن از ظرفیت مردم، پروژه‌ها از طریق نظرسنجی از مردم احصاء و برای اجرا بررسی می‌شود.

وی اضافه کرد: اگر حرکت نکنیم کسی به ما کمک نخواهد کرد، از این رو در سطح شهر و مساجد حضور پیدا می‌کنیم و در همین حضور در کنار مردم، اعتراض‌هایی درباره گرانی و نانوایی و شهرستان شدن مطرح شد، البته محمدیه در زمان ریاست جمهوری احمدی‌نژاد شرایط شهرستان شدن را داشت که به دلیل سلیقه‌های سیاسی در استان این کار انجام نشد.

تبدیل محمدیه به شهرستان از نیازهای ضروری این بخش است

این مسئول ادامه داد: در حال حاضر مسئولین استانی هم تبدیل محمدیه به شهرستان را قبول دارند، این موضوع از نیازهای اساسی این شهرستان است که به توسعه کمک می‌کند.

رئیس شورای شهر محمدیه ادامه داد: در اجرای پروژه‌های شهری سعی شده عدالت رعایت شود، برای مثال در طرح آسفالت، معابر تمام مناطق دیده شده که ۴۰ هزار تن آسفالت خواهیم داشت.

وی ادامه داد: مدیریت شهری از نظر مبارزه با فساد حرف اول را می‌زند؛ البته کارهایی که انجام دادیم وظایف شورا و مدیریت شهری است.

روشن بیان کرد: پایش تصویری که در محمدیه داریم بالاتر از نمره یک است و در اعتراضات سال گذشته عملکرد مدیریت شهری و اجرایی قابل توجه و تقدیر بود.

این مسئول ادامه داد: مبارزه با مفاسد اقتصادی و اجتماعی نوک پیکان ما است، از نظر فرهنگی هم اقدامات قابل توجهی صورت گرفته که از ظرفیت مردمی خود محمدیه و مهرگان استفاده شده است. 

وی عنوان کرد: شهردارها معمولا از نظر مدیریت سازمانی بسیار ضعیف هستند، اما شهردار محمدیه ضمن سلامت و جسارت در این حوزه هم تخصص دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز