خبرگزاری کار ایران

| 01:53   
کد خبر : ۱۳۷۸۸۳۸
مدیرعامل خدمات طراحی شهرداری قزوین:

طرح تفصیلی مدیریت پسماند قزوین به تصویب رسید

مدیرعامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین گفت: طرح تفصیلی مدیریت پسماند شهر قزوین که به درخواست سازمان مدیریت پسماند و توسط سازمان خدمات طراحی تهیه و تدوین شده با اکثریت آرا در جلسه علنی شورای شهر قزوین به تصویب رسید.

طرح تفصیلی مدیریت پسماند قزوین به تصویب رسید

به گزارش ایلنا، محمداسماعیل حافظی گفت: قزوین جزء اولین شهرهای پیشگام کشور است که نسبت به تهیه و اجرای طرح تفصیلی مدیریت پسماند اقدام کرده، این طرح‌ها مبتنی بر چرخه سرنوشت زباله بوده و حاوی دستورالعمل‌های لازم برای هر یک از اجزاء چرخه سرنوشت است.

مدیرعامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین ادامه داد: پیرو دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت کشور مبنی بر لزوم تهیه طرح‌های جامع مدیریت پسماند،‌ شهرداری قزوین نیز بر آن شد تا با تهیه این طرح، استراتژی کوتاه مدت (5 ساله) و بلند مدت (10 ساله) خود را در زمینه مدیریت پسماند، مشخص کند و با مشخص کردن برنامه‌ها و هزینه‌های مورد نیاز، امکان ارزیابی برنامه‌های خود توسط مقامات مسئول را فراهم کند.

این مسئول گفت: طرح تفصیلی تمام مراحل مدیریت پسماند از مرحله تولید تا دفع نهایی و مراقبت‌های پس از دفن را در بر می‌گیرد و برنامه اجرایی 10 ساله را ارائه می‌دهد؛ بر این اساس در این پروژه برنامه‌های مورد لزوم جهت آموزش و فرهنگ سازی، برنامه تفکیک از مبداء تولید و برنامه درخصوص جمع آوری و حمل و نقل زباله تدوین شد.

حافظی ادامه داد: همچنین برنامه ریزی جهت مدیریت پسماندهای بیمارستانی، برنامه ریزی در خصوص جزء ویژه پسماندهای عادی و برنامه ریزی درخصوص پردازش و دفع زباله شهر قزوین در دستور کار مشاور قرار گرفت.

وی بیان کرد: از اهداف این پروژه، ارائه برنامه طراحی محل دفن بهداشتی پسماند استان قزوین، بررسی الگوی فعلی جمع آوری زباله در شهر قزوین و تحلیل روش فعلی و معرفی بهترین الگوی جمع آوری زباله در شهر قزوین، نحوه مدیریت نخاله‌های ساختمانی، بررسی تولید کود کمپوست و روش‌های بی خطر سازی زباله در شهر قزوین، تحلیل نقاط ضعف موجود و ارائه الگویی جهت رفع مشکلات است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز