خبرگزاری کار ایران

| 20:35   
کد خبر : ۱۳۷۴۲۴۹
رئیس حوزه هنری استان:

امکانات حوزه هنری قزوین در اختیار تربیت دانشجویان فیلم‌سازی قرار می‌گیرد

رئیس حوزه هنری استان قزوین گفت: در راستای تربیت نیروی توانمند فیلم‌ساز که از امکانات آکادمیک هم بهره‌مند بوده و در نهایت به اشتغال برسند با همکاری مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی رشته فیلم‌سازی ایجاد می‌شود.

امکانات حوزه هنری قزوین در اختیار تربیت دانشجویان فیلم‌سازی قرار می‌گیرد

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محمدرضا امامقلی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری حوزه هنری و مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات حوزه هنری برگزار شد، گفت: تفاهم‌نامه امروز درباره تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد در عرصه هنر فیلم‌سازی است.

رئیس حوزه هنری استان قزوین ادامه داد: دانشگاه جامع علمی کاربردی با هدف آموزش و پژوهش تاسیس شده، مهارت محور آغاز کرده و به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

وی بیان کرد:  پیوند آموزش و تربیت هنرمند از اهداف ما است که مرکز رشد حوزه هنری در این راستا شکل گرفته و کمک در حوزه دانشگاهی به تحصیلات آکادمیک و طی مسیر دقیق‌تر در کنار مهارت کمک می‌کند.

این مسئول ادامه داد: دانشگاه علمی کاربردی مرکز جهاد دانشگاهی در استان پرشتاب‌تر از سایر مراکز به سمت دانشگاه نسل سوم در حال حرکت است و در این راستا درخواست رشته فیلم‌سازی با همراهی حوزه هنری داده شد.

وی عنوان کرد: این دوره تحصیلی از نظر تدوین مدل آموزشی منحصر به فرد است و پیوند با دانشگاه کمک می‌کند تا در مدت زمان کوتاهی مهارت‌آموزی را در کنار تحصیلات آکادمیک داشته باشیم؛ در فاز اول رشته فیلم‌سازی در مقطع کارشناسی راه‌اندازی خواهد شد.

امامقلی اظهار کرد: توسعه این مدل با پنج رشته هنری جزء اهداف ما است و اگر این مدل به نتیجه برسد در پایان تحصیل هر هنرجو یک شغل هم ایجاد می‌شود و مدرک دانشگاهی به پایدار بودن شغل کمک می‌کند.

وی اضافه کرد: در مقطع کاردانی دانشجویان در کنار یک رهیار موفق به ساخت فیلم مستند کوتاه و یا یک آیتم تلویزیونی خواهند شد و بعد از فارغ‌التحصیلی در مرکز رشد مشغول به کار می‌شوند، همچنین امکان فعالیت به صورت مستقل هم وجود دارد که در این حوزه هم برای کسب مجحوزها در کنار دانشجویان خواهیم بود.

رئیس حوزه هنری استان قزوین تاکید کرد: کیفیت در این دوره از اهمیت بالایی برخوردار است و تعداد کم دانشجویان هم به همین علت است و داوطلبینی که پس از مصاحبه جذب می‌شوند از تجهیزات حوزه هنری که جزء بهترین تجهیزات حوزه فیلم‌سازی در استان است استفاده می‌کنند.

وی عنوان کرد: در قدم اول 15 دانشجو جذب خواهند شد و افزایش این تعداد به وجود رهیارهای بیشتر وابسته است زیرا رهیارها تا پایان راه و رسیدن به نتیجه کنار دانشجو خواهند بود که این امکان در سال‌های آینده فراهم خواهد شد.

در پایان این نشست تفاهم نامه حوزه هنری استان و دانشگاه علمی کاربردی مرکز جهاد دانشگاهی استان با حضور رئیس حوزه هنری و سعید تاسا، سرپرست این مرکز علمی کاربردی امضاء شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز