کد خبر: 1340294 A

مدیرکل راهداری استان:

نقاط پرخطر راه‌های قزوین پیش از نوروز ایمن سازی می‌شود

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: به منظور ارتقای ایمنی جاده‌ها و کاهش سوانح رانندگی 15نقطه پرتصادف محورهای این استان در روزهای باقی‌مانده تا نوروز در حال آشکارسازی و ایمن‌سازی هستند.

نقاط پرخطر راه‌های قزوین پیش از نوروز ایمن سازی می‌شود

به گزارش ایلنا، جواد حق‌لطفی با اشاره به ایمن سازی نقاط پرخطر راه‌های استان گفت: این اقدام از مصوبات مهم نشست 126 کمیسیون ایمنی راه‌های کشور است که با احصاء و شناسایی 887 نقطه پرتصادف جدید در کشور آن را به استانداری‌ها ابلاغ و دستور آشکارسازی آن‌ها را صادر کرده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین اضافه کرد: از این تعداد نقاط پرتصادف 5 نقطه در محور قزوین-زنجان، 4 نقطه در محور قزوین-کرج، 2 نقطه در محور قزوین-بوئین‌زهرا و همچنین نقاطی در محور قزوین-نجف‌آباد، خاکعلی، قزوین-رشت، کهک و قلعه گنجی به سه راه کهک قرار دارند.

وی ادامه داد: در آشکارسازی نقاط پرتصادف شناسایی شده به فراخور نیاز هرنقطه اقداماتی شامل استقرار نیوجرسی، نصب روشنایی، استقرار علایم هشداری و یا خط کشی انجام می‌شود.

این مسئول با اشاره به آماده‌سازی جاده‌های استان در استقبال از مسافران نوروزی خاطرنشان کرد:با برنامه ریزی انجام شده از اول اسفندماه برخی اقدامات در جهت ایمن سازی راه‌های استان شامل خط کشی جاده‌ها و لکه گیری راه‌ها در حال انجام است.

حق‌لطفی ادامه داد: شست و شوی علایم ایمنی جاده‌ها، اصلاح تابلوها، پاکسازی کناره راه‌ها، شانه سازی و پاکسازی ورودی شهرها از دیگر اقدامات در حال انجام است و به منظور ارائه خدمات هرچه بهتر به مسافران و رانندگان برنامه‌ریزی لازم برای استقرار گشت‌ها، کشیک‌ها و راهداران در سطح راه‌ها در طول ایام تعطیلات نوروزی انجام شده است.

انتهای پیام/
استان قزوین جاده راهداری و حمل و نقل جاده مسافران نوروز
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر