کد خبر: 106920 A

معاون امور عمرانی استاندار قزوین:

پروژه راه قزوین – الموت – تنکابن با ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراsj. / در مسیر این پروژه در طول ۱۱ کیلومتر ۲۳ تونل به طول ۴۳۰۰ متر بعنوان بزرگترین تونل‌های کشور قرار دارد.

ایلنا: معاون امور عمرانی استاندار قزوین گفت: پروژه راه قزوین – الموت – تنکابن با ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.
به گزارش ایلنا از قزوین منوچهر حبیبی در جلسه شورای برنامه ریزی استان افزود: این پروژه بزرگ‌ترین پروژه راهسازی استان قزوین و به عنوان یکی از پروژه‌های سخت گذر و صعب العبور در حال اجراست و قرار است و با شکافتن ارتفاعات ۲ هزار و۳ هزار، استان قزوین را به استان مازندران وصل کند.

وی افزود: طول این پروژه ۱۴۸ کیلومتر است که ۶۲ کیلومتر آن به اتمام رسیده است و امیدواریم ظرف یکسال آینده این ۶۲ کیلومتر به مرحله آسفالت برسد.

این مسئول تصریح کرد: برای احداث۵۲ کیلومتر این محور نیز مرحله انتخاب پیمانکار به پایان رسیده و به‌زودی اجرایی خواهد شد.

وی افزود: در مسیر این پروژه در طول ۱۱ کیلومتر ۲۳ تونل به طول ۴۳۰۰ متر بعنوان بزرگ‌ترین تونل‌های کشور قرار دارد.

معاون امور عمرانی استاندار در ادامه خاطر نشان کرد: قریب به ۵۰۰ میلیارد تومان از محل سهام برای اجرای این پروژه اختصاص می‌یابد که برای امر یک کار منحصر به فردی است که با همکاری مسئولین و وزارتخانه‌های مربوطه محقق شده است.

حبیبی افزود: با اجرای این پروژه، فاصله استان قزوین تا استان مازنداران از لحاظ مسافت حدود ۱۸۰ کیلومتر و از لحاظ زمانی تا ۲ ساعت کاهش خواهد یافت و تقویت گردشگری را نیز در استان استراتژیک قزوین که محل تلاقی استان‌های غربی – مرکزی و پایتخت است به دنبال خواهد داشت.

معاون استاندار قزوین در ادامه خاطر نشان کرد: این محور دارای چشم انداز بسیار جذابی است و قطعاً هر کس از این مسیر عبور کند برای بارهای بعدی نیز آن را انتخاب خواهد کرد.

وی درخصوص اجرای پروژه گازرسانی به مناطق الموت و طارم سفلی افزود: با اجرای پروژه گازرسانی به منطقه الموت با ۷۵ کیلومتر خط انتقال در شهرهای رازمیان و معلم کلایه ۱۰۰ روستا از گاز طبیعی برخوردار می‌شوند.

وی افزود: ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه فاز اول این پروژه است که تا نزدیکی رجایی دشت ادامه یافته که قریب به ۵۰ درصد عملیات بستر سازی آن به اتمام رسیده و برای اجرای بقیه آن نیز پیمانکار انتخاب شده است و بزودی اجرایی خواهد شد.

معاون استاندار در ادامه افزود: درخصوص گازرسانی به منطقه طارم سفلی با ۱۲۰ کیلومتر شبکه انتقال داخلی ۱۱ روستا نیز از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

وی افزود: این پروژه نیز از مصوبات دولت قبلی است و با قریب به ۱۰ میلیارد تومان اعتبار در حال حاضر بیش از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

استان قزوین استان مازندران پایتخت جلسه شورای برنامه ریزی گاز گردشگری معاون معاون امور عمرانی استاندار معلم روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر