کد خبر: 242545 A

سید محمدحسین هاشمی در حاشیه امضای تفاهم‌نامه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با سازمان دارالقرآن‌الکریم سازمان تبلیغات اسلامی، از راه‌اندازی بنیاد بین‌المللی قرآن کریم، در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

سیدمحمدحسین هاشمی، معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، پیش از ظهر امروز چهارشنبه ۲۴ دی، در حاشیه امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های پژوهشی، آموزشی تبلیغی قرآنی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سازمان دارالقرآن‌الکریم سازمان تبلیغات اسلامی، از راه‌اندازی بنیاد بین‌المللی قرآن کریم در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش ایلنا؛ هاشمی گفت: معاونت‌های پژوهشی و آموزشی، بین‌الملل و فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، اقدامات مختلفی در زمینه قرآن و فعالیت‌های قرآنی انجام می‌دهند که برای نمونه می‌توان از برگزاری هفته‌های قرآنی و جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های قرآن در کشورهای مختلف توسط معاونت فرهنگی این سازمان، نام برد.

وی افزود: همچنین معاونت پژوهشی و آموزشی، بحثآموزش و پژوهش در این حوزه را دنبال می‌کند و معاونت بین‌الملل هم مرکزی به نام مرکز تبلیغ دارد که اعزام قاری و مبلغ به کشورها را در دستور کارش قرار داده است.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در ادامه سخنان خود، گفت: این فعالیت‌ها به نوعی پراکنده بودند و برای ایجاد هماهنگی و همچنین تمرکز دادن به فعالیت‌های قرآنی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به زودی، بنیاد بین‌المللی قرآن کریم، در معاونت فرهنگی این سازمان، راه‌اندازی خواهد شد.

هاشمی با اعلام این خبر، تأکید کرد: تشکیل بنیاد بین‌المللی قرآن کریم، رویداد بزرگ سازمان فرهنگ و ارتباطات خواهد بود و این بنیاد، طرف نهادهای قرآنی کشور برای فعالیت در خارج از کشور خواهد بود.

تفاهم‌نامه همکاری‌های پژوهشی، آموزشی تبلیغی قرآنی، بین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سازمان دارالقرآن‌الکریم سازمان تبلیغات اسلامی، پیش از ظهر امروز چهارشنبه ۲۴ دی، امضا شد.

این تفاهم‌نامه در ۵ ماده و ۱۲ بند، در محل معاونت فرهنگی این سازمان، به امضای سید محمدحسین هاشمی، معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مهدی قره‌شیخ‌لو، رییس سازمان دارالقرآن‌الکریم سازمان تبلیغات اسلامی، رسید و بر اساس آن، این دو سازمان فرهنگی، همکاری‌های خود در خصوص فعالیت‌های قرآنی در خارج از کشور را گسترش خواهند داد.

این تفاهم‌نامه به منظور هم‌افزایی بین دستگاهی و همکاری در زمینه توسعه امور پژوهشی، آموزشی و تبلیغی قرآنی، منعقد شده است.

بنیاد بین‌المللی قرآن کریم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر