خبرگزاری کار ایران

انتقال دودکش‌های اجکتور پروژه آهن‌ اسفنجی بافق به محل کارخانه

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۰۴۸۳

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران از ارسال هر پنج قسمت دودکش اجکتور «Ejector Estack» پروژه آهن‌ اسفنجی بافق به محل سایت تا پایان خرداد ماه امسال خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، مجتبی حمیدیان با اشاره به اینکه دودکش اجکتور، سازه‌ای با دو ورودی از رکوپراتور و یک ورودی از فن است که دود حاصل از احتراق مشعل‌های واحد ریفورمر کارخانه را پس از بازیابی حرارتی وارد جو می‌کند، اظهار داشت: استفاده از دودکش‌ با هدف بهبود احتراق سوخت مشعل‌های واحد ریفورمر و کاهش تاثیر عوارض گازهای گلخانه‌ای تولید شده بر محیط‌ زیست و انسان است و سبب کاهش دمای گازهای تولیدی و سطح آلاینده‌های تولید شده در محیط اطراف می‌شود.

وی تصریح‌ کرد: ساخت دودکش اجکتور «Ejector Stack» کارخانه آهن‌ اسفنجی از اواخر بهمن‌ ماه سال گذشته در پنج قسمت آغاز شد و در زمان کنونی، مراحل سندبلاست و رنگ‌آمیزی آن در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران خاطرنشان کرد: وزن دودکش اجکتور «Ejector Stack» کارخانه در حدود ۹۲ تن است که ارتفاع آن به حدود ۴۶ متر می‌رسد؛ همچنین بیشترین قطر آن در حدود ۶ متر است که تا پایان اردیبهشت‌ ماه سال جاری، حمل هر پنج قسمت آن آغاز و با توجه به ترافیکی بودن محموله در خرداد ماه امسال وارد سایت پروژه خواهد شد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز