خبرگزاری کار ایران

| 23:38   
کد خبر : ۱۳۹۶۳۶۷

انجام تعمیرات اساسی سالانه واحد شهید خرازی (احیا مستقیم 2)

تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده سالانه 14روزه مگامدول A واحد شهید خرازی فولاد مبارکه با حجم 32 هزار نفرساعت در مرداد 1402 با موفقیت انجام شد. این تعمیرات در سال 1401 در بازه زمانی 18 روز انجام شده بود.

انجام تعمیرات اساسی سالانه واحد شهید خرازی (احیا مستقیم 2)

به گزارش ایلنا، یوسف مهاجری،مدیر واحد احیا مستقیم شماره 2 فولاد مبارکه ضمن تأیید این خبر گفت: به یاری خداوند متعال و حمایت معاونت بهره‌برداری و تلاش و همت مدیران و کارکنان واحدهای خدمات، پشتیبانی، شرکت‌های مجری و زیرمجموعه‌های ناحیه آهن‌سازی، این عملیات تعمیراتی در تیم‌های مکانیک، برق، نسوز، نظافت صنعتی، ساختمانی و نوار نقاله و تعدادی پروژه‌های مؤثر در افزایش تولید، با قوت و بدون هیچ‌گونه حادثه ایمنی، در بازه زمانی بی‌سابقه 14 روز (از توقف تا تولید) انجام شد.

افزایش 10 درصدی ظرفیت تولید

جواد عسکری، سرپرست تولید واحد احیا مستقیم شماره 2 نیز در این خصوص گفت: با توجه به کاهش زمان اختصاص‌یافته برای انجام تعمیرات سالانه، دستورالعمل‌های توقف، ایمن‌سازی و راه‌اندازی واحد موردبازنگری قرار گرفت تا در حداقل زمان ممکن، خط تولید در اختیار کارکنان تعمیرات قرار گیرد که با همت همکاران تولید و تعمیرات و هماهنگی بین این بخش‌ها تمامی فعالیت‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن و بدون تداخل کاری انجام گرفت و مجدداً پس از اتمام تعمیرات سریعاً به بخش بهره‌برداری تحویل شد.

وی گفت: یکی از گلوگاه‌های افزایش تولید در مگامدول A کم بودن ظرفیت دودکش بود که با اتکا به تخصص و توان داخلی، این مشکل رفع شد و ظرفیت تولید آن به میزان حداقل 10 درصد افزایش یافت.

تعامل و همکاری بین واحدها از بارزترین نقاط قوت عملیات تعمیرات

سید محمد مهدی ثابت‌قدم، سرپرست تعمیرات واحد احیا مستقیم شماره 2 نیز اظهار داشت: در فرایند انجام این تعمیرات که 4 روز زودتر از عملیات تعمیراتی نوبت قبل انجام شد، به کمک همکاران تعمیرات مرکزی و شرکت‌های پیمانکار، پروژه‌های بزرگی به‌منظور رفع مشکلات اساسی واحد و بهینه‌سازی تجهیزات اجرا شد که ازجمله آن‌ها می‌توان به بهینه‌سازی و ارتقای ظرفیت استک، بهینه‌سازی سیستم آب‌رسانی به اسکرابرها و اجرای پروژه نوین تزریق هوا به آب برگشتی برای اولین بار اشاره کرد.

وی ادامه داد: در این خصوص، اجرای دستورالعمل‌های نوین و مبتکرانه از سوی تیم تولید و تعمیرات، همکاری تیم نظافت صنعتی در آماده‌سازی محوطه و تجهیزات، اجرای باکیفیت فعالیت‌ها در زمان مقرر، تعامل و همکاری واحد تعمیرات مرکزی، کارکنان تعمیرات واحد، حمل‌ونقل و پشتیبانی،‌ تعمیرات ساختمانی و دفتر فنی تعمیرات از بارزترین نقاط قوت و تأثیرگذار در اجرای موفق و باکیفیت این عملیات تعمیراتی بود.

انجام عملیات شات‌دان در زمانی کوتاه‌تر از شات‌دان سال‌های گذشته

بهنام مهدی‌پور، رئیس مرکز تعمیرات مکانیک تعمیرات مرکزی نیز در این خصوص گفت:با توجه به شرایط تولید مگامدول A واحد شهید خرازی و نیاز مبرم به انجام تعمیرات سالانه، پس از نهایی شدن انجام شات‌دان، مقدمات کار فراهم و اقدامات موردنیاز آغاز شد و جلسات متعددی طی چند روز جهت برنامه‌ریزی و آماده‌سازی شات‌دان برگزار گردید. پس از اخذ درخواست کارهای مربوطه و برنامه‌ریزی آن‌ها، هماهنگی و آماده‌سازی‌های لازم در کوتاه‌ترین زمان انجام پذیرفت. همچنین آموزش‌های تخصصی ایمنی و دستورالعمل‌های تعمیراتی برای کارکنان پیمانکاران صورت گرفت و تعمیرات تجهیزات موردنظر با حجم حدود 21 هزار نفر ساعت، به‌صورت ایمن و بدون حادثه و زودتر از برنامه در زمانی کوتاه‌تر از شات‌دان سال‌های گذشته به پایان رسید.

یوسف مهاجری، مدیر واحد احیا مستقیم شماره 2 فولاد مبارکه با بیان اینکه کاهش 4روزه زمان تعمیرات نشان‌دهندۀ تلاش بی‌وقفه، همدلی، همکاری، برنامه‌ریزی و آماده‌سازی دقیق کارکنان در کلیه سطوح سازمان است. در همین زمینه از همه همکاران واحد احیا مستقیم شماره 2، تیم نظارت مرکز تعمیرات مکانیک، شرکت‌های دژپاد، برق‌آرا، رهاب‌گستر، توسعه‌صنعت و تمامی بخش‌هایی که به نحوی در این موفقیت چشمگیر نقش داشتند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز