کد خبر: 164828 A

فوتسال جام ملت‌های آسیا - ویتنام؛

در۱۰دوره از ۱۲دوره جام ملت‌های آسیا، عنوان بهترین گلزن به تیم ایران تعلق گرفته که وحید شمسایی با به دست آوردن عنوان بهترین گلزن مسابقات در ۸ دوره رکورد بی‌مانندی رابه یادگار گذاشته…

در۱۰دوره از ۱۲دوره جام ملت‌های آسیا، عنوان بهترین گلزن به تیم ایران تعلق گرفته که وحید شمسایی با به دست آوردن عنوان بهترین گلزن مسابقات در ۸ دوره رکورد بی‌مانندی رابه یادگار گذاشته است.

به گزارش ایلنا، از جمله حوایز و عناوین حائز اهمیت در هر دوره برگزاری مسابقات فوتسال و فوتیال در سراسر دنیا، عنوان آقای گلی آن مسابقات است. در ۱۲ دوره برگزاری مسابقات قهرمانی فوتسال آسیا نیز همیشه کسب این عنوان حائز اهمیت بوده است. در ۱۰ دوره از ۱۲دوره برگزار شده فوتسال جام ملت‌های آسیا، عنوان بهترین گلزن به تیم ایران تعلق گرفته که وحید شمسایی آقای گل فوتسال جهان با به دست آوردن عنوان بهترین گلزن مسابقات در ۸ دوره برگزار شده رکورد بی‌مانندی و دست نیافتنی را از خود به یادگار گذاشته است.

محمد طاهری در سال ۲۰۱۰ و کاظم محمدی و رضا رضایی‌کمال در سال ۱۹۹۹ به صورت مشترک این عنوان را از آن خود و ایران کردند و از سال ۲۰۰۷ تاکنون به مدت ۷ سال است هیچ غیر ایرانی موفق به کسب این عنوان نشده است. حالا باید چشم انتظار ماند و دید آیا در دوره سیزدهم که در حال حاضر در ویتنام در حال برگزاری است، بازیکنان ایرانی خواهند توانست این عنوان را در اختیار ایران نگه دارند؟

اسامی کامل گلزنان برتر ۱۲ دوره جام‌ملت‌های آسیا به این شرح است:

۱۹۹۹: کاظم محمدی و رضا رضایی‌کمال(۱۸ گل)
۲۰۰۰:تردساک چایمان(تایلند) با ۱۱ گل
۲۰۰۱:وحید شمسایی با ۳۱ گل
۲۰۰۲:وحید شمسایی با ۲۶ گل
۲۰۰۳:وحید شمسایی با ۲۴ گل
۲۰۰۴:وحید شمسایی با ۳۲ گل
۲۰۰۵:وحید شمسایی با ۲۳ گل
۲۰۰۶:وحید شمسایی با ۱۶ گل
۲۰۰۷:کنیچیرو کوگوره(ژاپن) با ۱۲گل
۲۰۰۸:وحید شمسایی با ۱۳گل
۲۰۱۰:محمد طاهری با ۱۳گل
۲۰۱۲:وحید شمسایی با ۷ گل

ایران تایلند جام ملت های آسیا جهان رضا رضایی ژاپن فوتسال وحید شمسایی ویتنام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر