کد خبر: 682876 A

هفته نهم سری آ

شهرآورد میلان امشب بین تیم‌های اینتر و میلان برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، یکی از بزرگترین بازی‌های نیم فصل اول سری آ  از ساعت 22 امشب برگزار می‌شود جایی که اینتر در ورزشگاه جوزپه مه آتزا از میلان میزبانی می‌کند و دربی موسوم به دلامادونینا با حضور شاگردان لوچانو اسپالتی و جنارو گتوسو شکل می‌گیرد.

عملکرد دو تیم در فصل جاری

اینتر با روحیه‌ای بالا در این بازی حاضر می‌شود چرا که افعی‌ها در 6 بازی اخیر خود در تمامی رقابت‌ها به پیروزی دست پیدا کرده‌اند. در مقابل هم شاگردان گتوسو در 8 بازی اخیر خود شکستی را تجربه نکرده‌اند و تلاش می‌کنند بعد از سال 2010 خارج از خانه - اگرچه ورزشگاه سن سیرو میزبان این بازی است - به اولین پیروزیبرابر همسایه‌شان دست پیدا کنند. ناگفته نماند از 5 دیدار اخیر این دو تیم پرطرفدار ایتالیا چهار بازی به مساوی انجامیده است. برخلاف میلان، اینتر و اسپالتی این هفته مسابقات لیگ قهرمانان اروپا را پیش رو دارند و پیش بینی می‌شود سرمربی آرژانتینی بازیکنان مهم را کمتر به زحمت بیندازد.

FBL-ITA-SERIEA-MILAN-INTER-DERBY

آمار

میلان و اینتر از تاریخ 10 ژانویه 1909 تا به امروز در چارچوب مسابقات رسمی و غیررسمی 221 مرتبه مقابل هم صف آرایی کرده‌اند که در بازی‌های رسمی اینتر بیشترین برد را داشته(78) و در بازی‌های غیر رسمی میلان(36). در مجموع این روسونری است که در 112 دیدار موفق به شکست حریف دیرینه‌اش شده است. آندره شوچنکو با 14 گل زده بهترین گلزن ادوار این بازی‌هاست و بزرگترین برد هم به شکست 6 بر صفر اینتر در تاریخ 1 می 2001 برمی‌گردد.

غایبان

با بازگشت شیمه ورسالیکو لوچیانو اسپالتی تمامی بازیکنانش برای این بازی را در اختیار دارد و می‌تواند ترکیب دلخواهش را روانه میدان کند. از اینتر، میرندا که در دیدار اخیر برزیل مقابل آرژانتین گلزنی کرده بود، در لیست حضور ندارد. در تیم رو به رو هم ریکاردو مونتولیوو، ماتیا کالدارا، ایوان استرینیچ  و آندرا کونتی چهار بازیکن غایب روسونری خواهند بود که به دلیل مصدومیت این بازی را از دست داده‌اند.

Higuain Suso Milan Chievo

درگیری سرگرم کننده آرژانتینی‌ها

اگرچه هر دو تیم آخرین عنوان بزرگ تاریخ باشگاهی خود را در سال 2011 کسب کرده‌اند با وجود رشد تیم‌های دیگر در ایتالیا، رقابت بین میلان و اینتر همچنان یکی جذاب‌ترین بازی‌های سری آ است. مائورو ایکاردی و گونزالو هیگواین بدون شک چهره‌های اول این بازی خواهند بود. مهاجم آرژانتینی برای اینتر در 6 بازی گذشته 5 مرتبه گلزنی کرده و هیگواین، هموطن ایکاردی، نیز در فصل اخیر در هر دیدار میانگین تقریبا دو گل به ثمر رسانده است.

Mauro Icardi Milan Inter

 

ترکیب احتمالی از دید هو اسکورد:

اینتر: هندانوویچ، آساموآ، استفان دوریج، اشکرینیار، ورسالیکو، بروزوویچ، وسینو، پریشیچ، ناینگولان، پولیتانو و ایکاردی

میلان: دوناروما، کالابریا، موساچیو، روماینولی، رودریگز، کسیه، بیلیا، بوناونتورا، سوسو، چالهان اوغلو و هیگواین

دلامادونینا

میلان اینترمیلان سری آ دربی دلامادونینا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر