کد خبر: 217184 A

ال‌کلاسیکوی‌شماره۲۶۱ - مادرید؛

دیدار سنتی تیم های رئال مادرید و بارسلونای اسپانیا که ۲۶۱ دوئل دو تیم بود با برتری ۳-۱ شاگردان آنجلوتی و یاران کریستیانو رونوالدو به پایان رسید تا یاران مسی نخستین شکست فصل را تجربه کنند.

۲۶۱ دیدار سنتی تیم های رئال مادرید و بارسلونا موسوم به ال‌کلاسیکو با برتری ۳ بر ۱ تیم رئال مادرید و شاگردان کارلو آنچلوتی به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در هفته نهم لالیگا تیم‌های فوتبال رئال‌مادرید و بارسلونا در ال‌کلاسیکوی شماره ۲۶۱ از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو با قضاوت خیل مانزانو داور جوان و ۳۰ ساله اسپانیایی که نخستین بار قاضی این پیکار بزرگ شده بود به مصاف هم رفتند که در پایان این دیدار تیم رئال مادرید با نتیجه ۳ بر ۱ بارسلونا را شکست داد و به یک پیروزی با ارزش مقابل حریف نامدار خود دست یافت.

برای رئال در این دیدار کریستیانو رونالدو(۳۵ - پنالتی)، په‌په(۵۰) و کریم بنزما(۶۱) گلزنی کردند و تنها گل بارسا را نیمار در دقیقه سه به ثمر رساند. شاگردان کارلو آنچلوتی با این برد ۲۱ امتیازی شدند و به مکان دوم جدول لالیگا صعود کردند. بارسا هم با وجود قبول نخستین شکست فصل خود همچنان با ۲۲ امتیاز صدرنشین است.

نیمه نخست دو تیم با تساوی یک بر یک به رختکن رفتند تا نیمه دوم هیجانی تر شود.

ترکیب رئال مادرید: کاسیاس - کارواخال - په په - راموس - مارسلو - خامس - کروس - مودریچ - ایسکو - رونالدو - بنزما

ترکیب بارسلونا: براوو - آلوس - پیکه - ماسکرانو - متیو - بوسکتس - ژاوی - اینیستا - نیمار - مسی - سوارز

هنوز بازی شکل جدی به خود نگرفته بود که نیمار بر روی ارسال و پاس زیبای آلوس با عبور از مدافعان رئال موفق شد در دقیقه ۴ دروازه ایکر کاسیاس را باز کند تا شوکی بزرگ را به هواداران سفیدپوش حاضر در برنابئو وارد کند.

در دقیقه ۲۵ رونالدو در درون محوطه جریمه با برخورد به بوسکتس روی زمین افتاد و به شدت معتقد بود که مدافع بارسا روی او مرتکب خطای پنالتی شده ولی قاضی میدان اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.

در ادامه بارسا چندین موقعیت دیگر داشت تا تعداد گل های خود را افزایش دهد ولی با بی دقتی مهاجمان این موقعیت ها به گل بدل نشد تا اینکه در دقیقه ۳۴ پیکه در درون محوطه شش قدم ارسال زمینی مارسلو را با دست گرفت تا مانزانو به نشانه خطای پنالتی در سوت خود بدمد. رونالدو پشت توپ ایستاد و با خونسردی کامل توپ را بر خلاف جهت حرکت براوو به تور دروازه دوخت تا بارسلونا بعد از ۸ بازی بالاخره دروازه اش در لالیگا باز شود.

لیونل مسی، نیمار، پیکه و اینیستا از بارسلونا در این نیمه از مانزانو کارت زرد گرفتند.

در نیمه دوم رئال چهره کاملا هجومی به خود گرفت و بارسلونا را تحت بازی تهاجمی خود قرار داد. دو تیم در نیمه دوم با همان ترکیب اولیه خود و بدون تغییر وارد میدان شدند.

شاگردان کارلو آنچلوتی نیمه دوم را بهتر شروع کردند و در دقیقه ۵۵ با ضربه سر په‌په و روی کرنری که تونی کروس آلمانی ارسال کرد، دروازه کلودیو براوو را گشودند.

بازی با حملات پراکنده از جانب دو تیم دنبال می‌شد تا اینکه گل سوم کهکشانی‌ها در دقیقه ۶۱ توسط کریم بنزما به ثمر رسید، گلی که حاصل تیزهوشی ایسکو و البته روی اشتباه آندرس اینیستا، شکل گرفت. بعد از تیزهوشی ایسکو در توپ ربایی توپ به رونالدو رسید و او هم جیمز رودریگز را دید و هافبک کلمبیایی رئال با پاس ساده‌ ولی تأثیرگذارش بنزما را در موقعیت گل قرار داد.

پس از گل سوم کهکشانی ها که کار ساده‌تری نسبت به شاگردان لوئیس انریکه داشتند موقعیت‌های بهتری روی دروازه بارسا خلق کرد هرچند این حملات ثمری در پی نداشت. در دقایق پایانی بازی آبی‌و اناری پوشان سعی کردند تا به بازی را برگردانند ولی دفاع مستحکم رئال آنها را ناکام گذاشت.

رئال با این پیروزی تعداد پیروزی‌های خود در ال‌کلاسیکو را به عدد ۹۲ رساند تا از این حیثسه پیروزی بیشتر از کاتالان‌ها داشته باشد. ۴۸ بازی دو تیم هم تاکنون به تساوی انجامیده است.

اسپانیا بارسلونا بازی جدول رئال مادرید زمین فوتبال کریستیانو رونالدو لالیگا لیونل مسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر