کد خبر: 239697 A

برای فوتبال کم نگذاشتم؛

به هر حال انسان جایز الخطاست، اما من انسان نقدپذیری هستم. اعتقاد دارم هر آنچه از دستم بر می‌آمد برای تیم‌های پایه انجام دادم و کم و کاستی نگذاشتم، هر چند شاید تیم‌های پایه ما نتیجه نگرفته باشند.

نایب رئیس مستعفی فدراسیون‌فوتبال با بیان اینکه تصور می‌کنم بهترین تصمیم را برای کناره‌گیری از فدراسیون‌فوتبال گرفتم، گفت: خوشحالم این کناره‌گیری فتح بابی شد تا مشکلات حاشیه‌ای تیم‌ملی و فدراسیون‌فوتبال برطرف شود.

هادی آیت‌اللهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا ضمن بیان این مطلب افزود: کناره‌گیری از فدراسیون‌فوتبال تصمیم خودم بود و مدت‌ها بود به کفاشیان می‌گفتم قصد دارم از این مسئولیت کناره‌گیری کنم، ولی این‌بار احساس کردم دیگر شرایط برای ادامه همکاری مهیا نیست و شاید یکی از حاشیه‌های فوتبال خود من باشم و اگر چشم بر روی واقعیت می‌بستم فوتبال ضرر می‌کرد و نخواستم به خاطر من فوتبال متضرر شود.

آیت‌اللهی در مورد اینکه گفته می‌شود موج کناره‌گیری‌ها در فدراسیون ناشی از فشار وزارت‌ورزش بوده، گفت: باور کنید این‌طور نبود. من به اصرار خودم از فدراسیون کناره‌گیری کردم و شاید باور نکنید، ولی حتی از کفاشیان خواهش کردم با استعفای‌من موافقت کند.

وی با بیان اینکه ۳۴ سال است در عرصه مدیریت کلان‌ورزش در خدمت جوانان کشورم هستم، تصریح کرد: تصور می‌کنم دیگر برای من علی‌السویه بود که در فدراسیون باشم یا نباشم و در طول ۳۴ سال گذشته تا آنجا که در توانم بوده برای ورزش و فوتبال کشور انجام داده‌ام.

نایب رئیس اسبق فدراسیون فوتبال در مورد اینکه آیا کناره‌گیری‌های اخیر باعثلطمه روحی به تیم‌ملی در آستانه جام ملت‌ها نشد، گفت: نه به هیچ‌وجه. من با مسئولان و بازیکنان تیم‌ملی در تماس هستم و آنها در شرایط روحی و روانی خوبی قرار دارند و برای بازی با بحرین کاملا آماده‌اند. بازیکنان با یکدیگر هم قسم شده‌اند تا بهترین نتیجه را در جام ملت‌ها کسب کنند تا اثرات خیر و برکت این پیروزی‌ها مردم ایران را خوشحال کند.

آیت‌اللهی با تاکید بر اینکه دیگر هیچ مسئولیتی در فدراسیون‌فوتبال ندارم، اظهار داشت: همواره خودم را سرباز کشورم می‌دانم و هر زمان که به وجودم نیاز باشد با جان و دل آماده خدمت هستم و امیدوارم بتوانم تجربیاتم را در اختیار کادر جدید قرار دهم و گوشه‌ای از مشکلات‌فوتبال را حل کنم.

وی در مورد برکناری مهدی محمدنبی از دبیرکلی فدراسیون‌فوتبال گفت: در جریان این تغییرات نیستم و درباره آن اظهارنظر نمی‌کنم و اعتقاد دارم اینها مسائل‌مدیریتی است و خود کفاشیان باید درباره آن تصمیم‌گیری کند.

نایب‌رئیس فدراسیون‌فوتبال در پاسخ به این سئوال که آیا در مدت ۳ سال مسئولیت خود در فدراسیون‌فوتبال و عهده‌دار بودن مسئولیت تیم‌های پایه تصمیمات‌اشتباهی نیز داشته یا نه گفت: به هر حال انسان جایز الخطاست، اما من انسان نقدپذیری هستم. اعتقاد دارم هر آنچه از دستم بر می‌آمد برای تیم‌های پایه انجام دادم و کم و کاستی نگذاشتم، هر چند شاید تیم‌های پایه ما نتیجه نگرفته باشند.

وی ادامه داد: انتخاب‌هایی که برای تیم‌های پایه و امید انجام شد آرزوهایی بود که سال‌ها انتظارش را می‌کشیدیم و آرزو داشتیم تا مربیانی علمی و با اخلاق در رأس تیم‌های پایه قرار بگیرند و خوشبختانه امروز ۳ برابر گذشته به بحثاستعدادیابی تیم‌های پایه توجه می‌شود و امیدوارم با صعود تیم امید به المپیک فوتبال ما سرفصل تازه‌ای را در فوتبال‌ملی آغاز کند.

آیت‌اللهی در بخش پایانی سخنان خود گفت: مطمئن باشید فوتبال مسیر خودش را پیدا کرده و با نتیجه‌گرفتن تیم‌ملی در جام‌ملت‌های‌آسیا تیر آنهایی که به دنبال ایجاد حاشیه و تفرقه افکنی در فدراسیون‌فوتبال و فوتبال‌ملی بودند به سنگ خواهد خورد و اطمینان دارم در آینده نزدیک هم شاهد موفقیت‌های تیم‌های پایه در سطح‌قاره خواهیم بود.

اخلاق المپیک بحرین تیم ملی جام ملت های آسیا رئیس فدراسیون روحی و روانی فدراسیون فوتبال فوتبال مردم ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر