کد خبر: 230996 A

صورت‌های‌مالی هنوز امضا نشده‌اند؛

یکی از دلایل اصلی تاخیر در واگذاری سهام استقلال و پرسپولیس حساسیت‌های موجود در این زمینه است که نیاز به کارشناسی بیشتری دارد.

رئیس شورای رقابت گفت: حساس بودن واگذاری سهام استقلال و پرسپولیس و نیاز به کارشناسی بیشتر، دلیل تعویق در خصوصی سازی سهام این دو تیم است.

به گزارش ایلنا، رضا شیوا صبح امروز در جلسه هیات واگذاری گفت: یکی از دلایل اصلی تاخیر در واگذاری سهام استقلال و پرسپولیس حساسیتهای موجود در این زمینه است که نیاز به کارشناسی بیشتری دارد.

رئیس شورای رقابت افزود: تاکنون کارهای خوبی توسط سازمان خصوصی‌سازی در مسیر واگذاری سهام استقلال و پرسپولیس صورت گرفته است. همچنین در راستای قیمت‌گذاری برند استقلال و پرسپولیس اقدامات خوبی انجام شده که قابل دفاع است؛ چرا که از روشهای متداول و روز دنیا در این زمینه استفاده شده است.

همچنین رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی نیز در این زمینه گفت: در صورتی که صورت‌های مالی استقلال و پرسپولیس به امضای هیات مدیره برسد قیمت‌گذاری سهام این دو باشگاه در دستور کار هیات واگذاری قرار خواهد گرفت.

پوری حسینی صبح‌امروز در جلسه هیات‌واگذاری به تشریح روند و نحوه آماده‌سازی سهام شرکت‌های فرهنگی ورزشی پرسپولیس و استقلال در مسیر واگذاری پرداخت. در راستای آماده‌سازی سهام این دو باشگاه جلسات خوبی با هیات‌مدیره استقلال و پرسپولیس برگزار شده و همکاری خوبی هم در این زمینه شاهد هستیم؛ هر چند متاسفانه تاکنون به بهانه‌های مختلف صورت‌های مالی این دو تیم توسط هیات مدیره آنها امضا نشده است. هفته گذشته نیز جلسه‌ای با اعضای هیات مدیره استقلال و پرسپولیس داشتیم که قرار شد در هفته جاری صورت‌های مالی این دو باشگاه امضا شود.

پوری‌حسینی در خصوص اصرار این سازمان بر امضای صورت‌های مالی دو تیم سرخابی اذعان داشت: لازمه برگزاری مجامع این دو باشگاه، تهیه و امضای صورت‌های مالی است تا پس از آن کار حسابرسی انجام و مجمع عمومی استقلال و پرسپولیس برگزار شود. بعد از آن نیز قیمت‌گذاری سهام این دو تیم انجام و در هیات واگذاری مطرح می‌شود که پس از تایید این هیات، مزایده واگذاری سهام سرخابی برگذار خواهد شد. البته همزمان با پیگیری انجام امضای صورت‌های مالی استقلال و پرسپولیس، کار کارشناسی و قیمت‌گذاری سهام این دو تیم توسط سازمان خصوصی‌سازی برای استفاده از زمان در حال انجام است. در صورتی که صورت‌های مالی استقلال و پرسپولیس به امضای هیات‌مدیره برسد قیمتگذاری سهام این دو باشگاه در دستور کار هیات واگذاری قرار خواهد گرفت.

وی درخصوص درصد سهام قابل عرضه این دو باشگاه نیز تصریح کرد: بر اساس قانون فعلی، استقلال و پرسپولیس جزو گروه ۲ واگذاری‌ها هستند که ۸۰ درصد سهام آنها باید به بخش خصوصی واگذار شود؛ هر چند از نظر قانون منعی برای عرضه ۱۰۰ درصد سهام آنها وجود ندارد و مکاتباتی نیز با هیات وزیران برای انتقال استقلال و پرسپولیس از گروه ۲ به گروه یک واگذاری‌ها در حال انجام است.

پوری حسینی در ادامه با بیان اینکه براساس قانون امکان عرضه سهام استقلال و پرسپولیس در بورس وجود ندارد، گفت: در صورت لزوم می‌توان مالک آینده هر یک از این دو تیم را تشویق و مجاب کرد در مدت ۳ تا ۴ سال، مقدمات ورود سهام سرخابی را به بورس فراهم کند. در راستای واگذاری سهام ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس باید قوانین فیفا و مقررات‌حاکم بر مدیریت و مالکیت باشگاه‌ها در سطح بین المللی نیز مورد توجه قرار گیرد.

حل مشکلات استقلال و پرسپولیس با انجام واگذاری

از سوی دیگر محمود گودرزی صبح امروز در جلسه هیات واگذاری با بیان اینکه واگذاری سهام استقلال و پرسپولیس باید به بهبود عملکرد و مدیریت این دو باشگاه منجر شود، گفت: آمادگی همکاری و کمک کامل به سازمان خصوصی سازی را برای تسهیل واگذاری سهام این دو تیم داریم.

وزیر ورزش و امور جوانان با تاکید بر اینکه سهام دو تیم استقلال و پرسپولیس باید هر چه زودتر واگذار شود، تصریح کرد: بر اساس قانون اصل ۴۴، سهام این دو باشگاه باید به بخش خصوصی واگذار شود، بعلاوه اینکه تا زمانی که خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس انجام نشود، مشکلات این دو باشگاه حل نشده باقی خواهد ماند.

واگذاری سهام استقلال و پرسپولیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر