کد خبر: 223627 A

دربی باز هم مساوی می‌شود؛

الان می‌گویند استقلال نفرات بهتری نسبت به پرسپولیس دارد، اما استقلال همیشه از پرسپولیس ترس داشته و الان هم دو تیم از همدیگر می‌ترسند و استقلال بیشتر می ترسد چون باید مقابل پرسپولیس بزرگ بازی کند

مدافع سابق تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است دربی ۷۹ مساوی خواهد شد چراکه ترس از باخت باعثمی‌شود هر دو تیم احتیاط کنند و ریسک نکنند و مربیان هم چون از تبعات شکست باخبرند، دنبال‌نباختن در این بازی بزرگ و سنتی هستند.

گفت و گوی رضا شاهرودی با خبرنگار ایلنا را در زیر می خوانید:

*دربی ۷۹ پایتخت را چطور پیش‌بینی می کنید؟
الان می‌گویند شرایط استقلال بهتر از پرسپولیس است، اما این یک بازی ویژه است و ربطی ندارد چه تیمی نفرات بهتری دارد. دربی بازی‌خاصی است و نظرم این است که این بازی هم مساوی‌شده و امتیازات تقسیم می‌شود. الان می‌گویند استقلال نفرات بهتری نسبت به پرسپولیس دارد، اما استقلال همیشه از پرسپولیس ترس داشته و الان هم دو تیم از همدیگر می‌ترسند و استقلال بیشتر می‌ترسد، چون باید مقابل پرسپولیس‌بزرگ بازی کند و تا جایی که یادم می‌آید هر وقت شرایط استقلال بهتر بوده بازی را باخته است.

* باز هم می‌گویند به دو تیم تاکید می‌شود بازی را مساوی کنند، این موضوع صحت دارد؟
نه این مساله را رد می‌کنم. تا وقتی که من بودم چنین حرفی به ما نزدند و تاکید نکردند بازی مساوی شود. تیم‌ها از باخت می‌ترسند و برای مربیان هم بازی مهمی است، چون هر کدام از آنها ببازند ممکن است جایگاه‌شان را از دست بدهند به همین دلیل همیشه محتاط بازی می‌کنند و بازی قابل‌قبولی را شاهد نیستیم.

*اما مردم چه می‌شوند؟ چرا نباید یک دربی زیبا ببینند و همیشه بعد از دربی عصبانی هستند؟
من به دو تیم و بازیکنان آنها بی‌احترامی نمی‌کنم، اما الان بازیکنی که خلاقیت داشته باشد را در دو تیم نمی‌بینم. در گذشته بازیکنان خلاق در تیم‌ها بودند و یک لحظه سرنوشت بازی عوض می‌شد، اما الان شاهد چنین بازیکنانی نیستیم.

*عده‌ای هم معتقدند تجربه قلعه‌نویی در دربی بیشتر از درخشان است و همین مساله به نفع او و استقلال خواهد شد. این حرف را قبول دارید؟
نه به هر حال درخشان هم تجربه دارد. شاید به اندازه قلعه‌نویی تجربه دربی نداشته باشد، اما ربطی ندارد و دربی به بازیکنان درون زمین ربط دارد و هر مربی که تعویض بهتری انجام دهد موفق می‌شود.

*فکر می‌کنی این بازی هم بدون‌گل تمام شود؟
به نظرم مساوی می‌شود و فرقی ندارد چند چند می‌شود، اما اگر گل داشته باشد مردم لذت می‌برند. این همه تماشاگر می‌آیند حداقل گل ببینند.

*بازیکنان تاثیرگذار دو تیم چه کسانی هستند؟
محمد نوری در پرسپولیس و محسن فروزان در استقلال در این بازی تاثیرگذار خواهد بود.

پرسپولیس تهران رضا شاهرودی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر