کد خبر: 216938 A

یک هشتم نهایی جام‌حذفی؛

رویارویی حساس پرسپولیس و راه آهن در مصاف " حمیدهای " پرسپولیس، مصاف انتقامی جلالی با تراکتورسازی در کرج و تقابل گسترش با پدیده مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی را زیبا و غیرقابل پیش بینی کرده است.

رویارویی حساس پرسپولیس و راه آهن در مصاف " حمیدهای " پرسپولیس، رویارویی مجید جلالی با تراکتورسازی در کرج، تقابل گسترش فولاد با پدیده در کمتر از یک ماه، کار سخت پیکان در ساری دیدارهای مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی زیبا و هیجان انگیز کرده است.

به‌گزارش خبرنگار ایلنا، مسابقات فوتبال جام حذفی باشگاه‌های کشور، فردا در مرحله یک‌هشتم نهایی این رقابت‌ها پیگیری می‌شود که شاید بتوان مهمترین دیدار این مرحله را تقابل پرسپولیس و راه‌آهن در شرایط حساس فعلی دانست. جایی‌که رویارویی پرسپولیسی‌ها در بحرانی‌ترین شرایط دو تیم می تواند به نوعی بازی مرگ و زندگی برای حمید درخشان یا حمید استیلی باشد.

پرسپولیس علیه پرسپولیس در نبرد درخشان و استیلی
پرسپولیس این روزها اصلا حال و روز خوشی ندارد و شکست این تیم مقابل سایپا در لیگ برتر هم به ناخوشی‌های این تیم افزوده است. برای پرسپولیس شاید دیگر لیگ از دست رفته باشد و سرخپوشان که این فصل با مشکلات بسیاری روبرو هستند تمام امیدهای خود را در جام حذفی دنبال می کنند که کوتاهترین مسیر تا رسیدن به قهرمانی است.

درخشان که پس از گذشت ۵ هفته همراهی با پرسپولیس به دلیل وجود محرومیت و مصدومیت های ناخواسته هنوز نتوانسته به تیم ایده آل خود نزدیک شود، بهتر می داند که هواداران پرسپولیس چندان صبور نیستند و انتظارات از او که جانشین مربی خوش سابقه ای نظیر دایی شده بسیار بالاست و شاید تنها این فرصت در جام حذفی در اختیار درخشان قرار بگیرد. او فردا نبردی تمام عیار مقابل همبازی سابق خود در پرسپولیس حمید استیلی خواهد داشت. دیداری که شاید کمتر پرسپولیسی برنده آن را سرخپوشان پایتخت نداند.

در سوی دیگر میدان حمید استیلی بار دیگر باید با پرسپولیس روبرو شود. با تیمی که ۴ هفته پیش شکست را مقابلش تجربه کرد و شاید به این بازی به نوعی نگاهی انتقام گونه داشته باشد. استیلی که همیشه خودش را یک پرسپولیسی می‌داند، در شرایطی بحرانی این تیم در لیگ شکست را تجربه کرد و مطمئنا این بار دوست ندارد به عنوان یک شکست خورده زمین مسابقه را ترک کند.

راه‌آهن در حال حاضر شرایط خوبی را هم تجربه می‌کند. آنها هفته گذشته سپاهان را در لیگ شکست دادند و این بار در فکر شکست پرسپولیس هستند. تیمی به مراتب بزرگ‌تر و مسابقه‌ای به مراتب مهم‌تر از لیگ. به نظر می رسد شیشه عمر یکی از حمیدها در این دیدار خواهد شکست.

کار سخت کمالوند و گسترش فولاد مقابل پدیده
در دیگر دیدار مرحله یک هشتم نهایی گسترش فولاد و شاگردان فراز کمالوند از پدیده ای میزبانی خواهند کرد که توانست استقلال را در خانه متوقف کند. گسترش‌ فولاد که توانست در اولین حضور فراز کمالوند روی نیمکتش تیم شهدای ارتش اصفهان را با ۳ گل از پیش رو بردارد، مطمئنا در این مرحله کار سختی مقابل پدیده خواهد داشت.

پدیده‌ای که این فصل با علیرضا مرزبان توانسته در لیگ نتایج خوبی بگیرد و در هفته دوازدهم نیز استقلال را با ستاره‌هایش متوقف کرد، هر چند در مرحله قبلی به سختی خونه به خونه بابل را از پیش رو برداشت.

جدال انتقامی جلالی و تراکتورسازی در کرج
نبرد سایپا و تراکتورسازی هم از جمله دیدارهای جذاب این مرحله است. دیداری که رسول خطیبی به صراحت عنوان کرده اگر از سد سایپا عبور کند تیمش فینالیست جام حذفی خواهد بود.

با توجه به اتفاقاتی که سال گذشته بین مجید جلالی و هواداران تراکتورسازی رخ داد، اگر بازی سایپا و تراکتورسازی در تبریز برگزار می‌شد، می‌توانست جالب توجه‌تر باشد. به هر صورت جلالی بار دیگر باید با تراکتورسازی پیکار کند. تیمی که در هفته یازدهم نارنجی‌پوشان را در ورزشگاه انقلاب کرج شکست داد، بار دیگر میهمان جلالی و یارانش است، اما این بار با کلی تفاوت. سایپا در مرحله قبلی کیان بختیاری شهرکرد را با ۶ گل از پیش رو برداشت و هفته گذشته نیز پرسپولیس را در لیگ شکست داد.

از سوی دیگر تراکتورسازی با عبور از کارون اهواز حریف سایپا شده اما شاگردان خطیبی آخرین بازی خود در لیگ را در تبریز با شکست پشت سر گذاشتند. آیا خطیبی که در لیگ با خوش شانسی از سایپا سه امتیاز گرفت می تواند دوباره و این بار در دوئل حذفی این نتیجه را تکرار کند یا شاگردان مجید جلالی دیداری انتقامی را مقابل تبریزی ها برگزار خواهند کرد.

صنعت ساری به دنبال تداوم شگفتی ها مقابل پیکان
اما تیم صنعت ساری در این مرحله با پیکان تهران روبرو خواهد شد. تیم دسته اولی صنعت ساری که مرحله یک شانزدهم نهایی و در یک بازی جنجالی ملوان را در ضربات پنالتی شکست داد حالا به عنوان یک تیم شگفتی ساز گام به مرحله بالاتر گذاشته اند و با روحیه خوب بدنبال ادامه شگفتی های خود هستند.

در سوی دیگر پیکانی قرار دارد که با توجه به نتایج اخیرش در لیگ و جام حذفی به نظر می‌رسد به انسجام تیمی رسیده و به نظر از این پس باید روی منصور ابراهیم‌زاده و تیمش حساب بیشتری باز کرد. باید دید صنعت ساری در ورزشگاه شهدای این شهر بار دیگر یک تیم لیگ برتری دیگر را حذف خواهد کرد یا مرحله یک هشتم نهایی آخرین پله این تیم دسته اولی در رقابت‌های جام حذفی خواهد بود.

شاگردان مکوندی مقابل حریفی پیش بینی نشده
ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجد سلیمان نیز از دیدار تیم نفت این شهر مقابل گل‌گهر سیرجان میزبانی خواهد کرد. تیم لیگ برتری نفت مسجدسلیمان که در مرحله قبلی نیروی زمینی تهران را از پیش رو برداشت، فکر نمی‌کرد در این مرحله گل‌گهر سیرجان را پیش رو داشته باشد. شاید بهروز مکوندی و شاگردانش منتظر بودند تا در این مرحله حریف سپاهان شوند اما در عین ناباوری گل‌گهر موفق شد زردپوشان اصفهانی را شکست دهد و حریف زردپوشان مسجدسلیمانی شود.

برنامه روز نخست مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی به شرح زیر است:

یکشنبه - ۰۴/۰۸ / ۹۳
گسترش فولاد تبریز - پدیده مشهد، ساعت ۱۴، ورزشگاه اختصاصی گسترش
سایپا البرز - تراکتورسازی تبریز، ساعت ۱۴:۳۰، ورزشگاه انقلاب کرج
صنعت ساری - پیکان تهران، ساعت ۱۴:۳۰، ورزشگاه متقی ساری
صنعتی خوزستان - ذوب‌‎آهن اصفهان، ساعت ۱۵، ورزشگاه غدیر اهواز
پرسپولیس تهران - راه‌آهن تهران، ساعت ۱۶:۴۰، ورزشگاه تختی تهران
نفت مسجدسلیمان - گل‌گهر سیرجان، ساعت ۱۶:۵۵، ورزشگاه شهیدمحمودی مسجد سلیمان

بازی باشگاه های کشور پرسپولیس پرسپولیس و راه آهن جام حذفی رقابت سایپا مرگ مسجد مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر