کد خبر: 179656 A

صعودمان دست خودمان است؛

کی‌روش با این شیوه دفاعی مدرن فوتبال ما را به دنیا معرفی کرد و تاکتیک‌پذیری بازیکنان فوتبال ایران را نشان داد. مربیان خارجی قبلی همیشه می‌گفتند که ایرانی‌ها تاکتیک پذیر نیستند اما کی‌روش عکس آن را ثابت کرد

مدافع سابق تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: کارلوس کی‌روش یک سبک دفاعی مدرن و جدید را به فوتبال ایران تزریق کرد.

اردلان آشتیانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: به نظرم تیم ملی ایران مقابل آرژانتین یک سبک دفاعی جدید و مدرن را ارائه کرد و کارلوس کی‌روش به عنوان یک مربی بزرگ و حرفه‌ای این سبک را به فوتبال ما تزریق کرد. بازیکنان ما مقابل آرژانتین نفر به نفر درست انجام وظیفه کردند و تاکتیک‌پذیری بازیکنان ایرانی برای من جای تعجب داشت که چطور اینقدر منظم و دقیق کار می‌کنند.

وی افزود: کی‌روش با این شیوه دفاعی مدرن فوتبال ما را به دنیا معرفی کرد و تاکتیک‌پذیری بازیکنان فوتبال ایران را نشان داد. مربیان خارجی قبلی همیشه می‌گفتند که ایرانی‌ها تاکتیک پذیر نیستند اما کی‌روش عکس آن را ثابت کرد. اگر مربیان خوبی با تیم‌های پایه ما کار کنند می‌توانیم آینده فوتبال ایران را بسازیم.

مدافع سابق تیم ملی در مورد بازی با بوسنی گفت: هر دو بازی قبلی بوسنی را دیدم. بوسنی تیم خوبی است و بازیکنان سختکوشی دارد و یک مقدار کار ما مشکل است اما با این انگیزه‌ای که بازیکنان ما دارند و مربی خوبی که داریم می توانیم بوسنی را ببریم و با ۴ امتیاز صعود کنیم. بوسنی از جام جهانی حذف شده، اما انگیزه دارند چون جام جهانی ویترین بزرگی است و بازیکنان بوسنی می‌خواهند خودشان را نشان دهند و قطعا دنبال تیم‌های بزرگ اروپایی هستند و به همین دلیل با انگیزه بازی می‌کنند.

آشتیانی در پایان گفت: شانس صعود ما در حال حاضر ۵۰ درصد است و طبیعی است که آرژانتین یک تیم حرفه‌ای است و اگر با تیم دومش هم بازی کند احتمال بردش مقابل نیجریه زیاد است، چون بازیکنان بزرگی دارند. به نظرم نیجریه حریف آرژانتین نمی‌شود و صعودمان دست خودمان است و اگر بوسنی را ببریم از این گروه صعود می‌کنیم.

آرژانتین بازی بوسنی تیم ملی تیم ملی ایران تیم ملی فوتبال جام جهانی فوتبال فوتبال ایران کارلوس کی روش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر