کد خبر: 164953 A

سقوط را گردن یاوری نمی‌اندازم؛

من ۱۱ سال در فجر سپاسی بودم و در دور رفت هیچ‌وقت خوب نتیجه نگرفتم و در دور برگشت نتیجه می‌گرفتم و خدا کمک می‌کرد کار را جمع می‌کردم. دیدم برای من خوب نیست به هر قیمتی در تیم بمانم.

سرمربی با سابقه فجر سپاسی شیراز تعصب خاصی به این تیم و مردم شهر شیراز و فوتبال استان فارس دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامحسین پیروانی به دلیل سقوط فجر سپاسی به لیگ یک خیلی ناراحت است و معتقد است عده‌ای برای جدایی‌اش از فجر سپاسی سناریو نوشته بودند و نمی‌خواستند او در این تیم ریشه‌دار و قدیمی کار کند.

گفتگوی شاغلام با خبرنگار ایلنا را در زیر می خوانید:

در ارتباط با سقوط فجر سپاسی به لیگ یک چه صحبتی دارید؟

دلم برای تیم شهرم سوخت. من از باخت کسی خوشحال نمی‌شوم چون خودم مربی هستم، اما اینکه استان فارس در لیگ برتر سهمیه ندارد، ضرر بزرگی برای استان ما است.

چه کسی در این سقراط مقصر بود؟

والله چه بگویم؟ اگر بگویم کسی مقصر است می‌گویند خودش ۵-۶ هفته بود و رفته و الان می‌گوید فلانی مقصر است. شاید اگر من هم بودم، فجر می‌افتاد. من ۱۱ سال در فجر سپاسی بودم و در دور رفت هیچ‌وقت خوب نتیجه نگرفتم و در دور برگشت نتیجه می‌گرفتم و خدا کمک می‌کرد کار را جمع می‌کردم. دیدم برای من خوب نیست به هر قیمتی در تیم بمانم. اگر باشگاه از من حمایت می‌کرد، می‌ماندم اما حمایت نکردند و رفتم.

و یاوری جای شما آمد و فجر باز هم نتیجه نگرفت؟

یاوری مربی کوچکی نیست. وی مربی بزرگی است، اما در تیم تغییر و تحول زیاد شد و ۶-۷ بازیکن ما را رد کردند و خودشان بازیکن آوردند. البته مربیگری سلیقه‌ای است. به هر حال تیم افتاد و من این سقوط را گردن یاوری نمی‌اندازم و گردن آنهایی می‌اندازم که برنامه‌ریزی کردند تا من بروم.

یعنی سناریویی برای حذف شما وجود داشت؟

بله، یک برنامه‌ای بود تا من بروم. من هیچ‌وقت به یاوری توهین نکردم و سِمَت استادی گردن من دارد، اما آنهایی که این کار را کردند را به خدا واگذار می‌کنم. به جفعری هم گفتم. جعفری هم به من گفت بمان و حتی ۶-۷ باخت دیگر هم بیاوری اشکال ندارد اما گفتم آبرویم را از سر راه نیاورده‌ام که به هر قیمتی بایستم و اگر برنامه‌ریزی کرده‌اند که من بروم، مطمئن باشید تیم اوت می‌شود.

بعد از تضعیف برق‌شیراز حالا شاهد سقوط فجر به لیگ یک هستیم. این اتفاق برای فوتبال شیراز فاجعه نیست؟

صددر صد فاجعه است و خیلی بد است. حضور فجر سپاسی در لیگ برتر برای شخصیت مربیان، ‌ داوران و مدیران استان خوب بود اما الان فاجعه است و برای جوانان این شهر خیلی بد شد. بازیکنان جوانی که من آورده بودم را رد کردند که مجتبی زارعی و حسین کریمی فیکس پیکان بودند و بازی کردند. می‌گفتند من بد یارگیری کرده‌ام اما یاوری مس‌کرمان و استقلال صنعتی خوزستان را با همان تیمی که من بسته بودم برد، اما بازیکنان من را بعد از آن بازی‌ها رد کردند.

شما هم در سقوط فجر سپاسی مقصر هستید؟

من تا هفته هشتم بودم و ۲۲ بازی دیگر بود. من هفته هشتم رفتم چرا باید مقصر باشم؟ وقتی ۲۲ بازی دیگر فرصت بوده، ‌ من مقصر هستم؟ ما از تیم‌های دیگری که ته جدول بودند عقب نبودیم و اختلاف امتیاز چندانی نبود که نشود جبران کرد. ما به ۲ تیم ته جدولی راه‌آهن و صبا در شیراز باختیم، چرا من باید در این سقوط مقصر باشم؟ امیدوارم به کمک خدا و دعای خیر مردم فجر سپاسی فصل بعد به لیگ برتر برگردد.

اگر به شما پیشنهاد بدهند امسال و درلیگ یک هدایت فجر سپاسی را قبول می کنید؟

فجر خانه من است و بهترین خاطراتم را در فجر دارم. ما قهرمان لیگ و جام‌حذفی شدیم و عنوان بهترین تیم شهرستانی را به دست آوردیم. اگر بستر آماده باشد، به فجر سپاسی می‌روم، اما پارسال بستر فراهم نبود و اشتباه کردم. فجر سپاسی تیم شهرم است و تیم شهید است و افتخار می‌کنم در این تیم کار کنم.

استان فارس استقلال بازی برق جام حذفی جدول راه آهن فوتبال لیگ برتر مس کرمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر