کد خبر: 164800 A

کی‌روش بهانه برای عدم نتیجه‌گیری دارد؛

این اردوها شخصیت بچه‌ها را پایین آورد و حتی کی‌روش هم نمی‌تواند توجیه کند و بگوید اردو برای تیم ملی مناسب بوده؛ باید منتظر بمانیم تا جام‌جهانی برگزار شود و بعد ببینیم مسئولین چه بهانه‌هایی می‌آورند…

کارشناس فوتبال ایران معتقد است اردوی تیم ملی در آفریقای‌جنوبی شخصیت شاگردان کی‌روش را به اندازه زیادی پایین آورده، چراکه این اردو به هیچ‌وجه در سطح تیم ملی بزرگی مثل تیم ایران نیست و برگزاری این اردوها فقط مایه تاسف است.

گفتگوی محمد احمدزاده با خبرنگار ایلنا را در زیر می‌خوانید:

اردوی آفریقای‌جنوبی با مشکلات زیادی همراه بود. برگزاری چنین اردوهایی می‌تواند برای تیم ملی مفید باشد؟

تیم‌های ملی در آستانه جام‌جهانی باید به فکر بازی‌های تدراکاتی سطح بالا باشند، اما این اردو شخصیت ما را زیر سوال برد. مقام و منزلت تیم ملی این نیست که در یک کشور اردو بزند و با تیم‌های باشگاهی آن کشور بازی کند. نمی‌دانم این چند بار در دنیا افتاده که یک تیم برای حضور درجام جهانی با تیم‌های باشگاهی یک کشور بازی تدراکاتی انجام داده که ما چنین کاری را می‌کنیم. معمولا برای آمادگی تیم ملی بیشترین هزینه را می‌کنند، اما تصاویر تلویزیونی که از اردوی تیم ملی در آفریقای‌جنوبی می‌بینیم، تاسف می‌خوریم چون آن زمینی که تیم ملی در آن بازی می‌کرد، زمین مسابقه نبود و اصلاً آن شرایطی که ما دیدیم، شرایط مناسب برای بازی تدارکاتی تیم ملی یک مملکت نبود.

یعنی این اردو نمی‌تواند به تیم ما کمک کند؟

این اردوها شخصیت بچه‌ها را به شکل بسیار زیادی پایین آورد و حتی کی‌روش هم نمی‌تواند آن را توجیه کند و بگوید اردو برای تیم ملی مناسب بوده است. باید منتظر بمانیم تا جام‌جهانی برگزار شود و بعد ببینیم مسئولین چه بهانه‌هایی می‌آورند. الان که گوش به حرف کسی نمی‌دهند، اما در جام‌جهانی ۳ بازی بسیار حساس داریم و بعد هم با یکسری بهانه‌ها اشتباهات را گردن بقیه می‌اندازند. شرایط تیم ملی تاسف‌بار است و واقعا تاسف می‌خورم.

کی‌روش از اینکه در آفریقای‌جنوبی مشکل لباس داشتند، شاکی بود. این اعتراض را وارد می‌دانید؟

کی‌روش بهترین بهانه را دارد و اگر نتایج ضعیفی هم بگیرد، ‌ خودش را تبرئه می‌کند. اردوی آفریقای‌جنوبی انتخاب کی‌روش بود، کی‌روش لباس را ندیده بود، اما زمین تمرین و حریفان را دیده و پسندیده است. تیم‌های ملی ما از قدیم همین مشکل را داشته‌اند و الان هم دارند، اما این اردو انتخاب خود کی‌روش بوده و رفته زمین را دیده و تیم‌ها را انتخاب کرده و آن چیزی که ما می‌بینیم، خنده‌دار است. اینکه تیم ملی لباس ندارد، فدارسیون باید جوابگو باشد، اما دود این اتفاقات به چشم ملت می‌رود. اینکه چرا چنین اردویی با چنین مخارجی برگزار می شود، فدراسیون باید به مردم جواب بدهد. در نهایت مسئول تمام این مسائل فدراسیون فوتبال است چون کی‌روش بعد از جام‌جهانی می‌رود و فدراسیون باید جوابگو باشد. ما منتظر جام‌جهانی هستیم و هر اتفاقی که بیفتد، مسئولیت آن گردن فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش است. امیدواریم در جام‌جهانی اتفاق خوبی بیفتد تا تمام این کمبودها پوشش داده شود.

اینکه عده‌ای از تیم ملی انتظار صعود از گروهش در جام جهانی را دارند، منطقی است؟

با این تدراکات چنین انتظاراتی منطقی نیست. وقتی یک تیم می‌خواهد به جام جهانی برود، ‌ خودش را به بهترین شکل آماده می‌کند اما این راه، ‌ راه آماده‌سازی تیم نیست و هر کسی فکر صعود تیم ملی از گروهش را دارد، ‌ بلند پروازی می‌کند. البته اهالی فوتبال حق دارند به صعود تیم ملی فکر کنند ولی به این شکل و با این تدارکات نباید امیدی به صعود داشته باشیم.

آفریقای جنوبی اردوی تیم ملی ایران بازی تیم ملی تیم های ملی جام جهانی زمین فدراسیون فوتبال مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر