کد خبر: 155719 A

هفته بیست و هشتم لیگ برتر؛

هفته بیست و هشتم رقابت های لیگ برتر با تداوم صدرنشینی فولاد خوزستان، شکست استقلال مقابل نفت و سقوط این تیم به رده چهارم و برتری پرسپولیس و صعود این تیم به رده دوم جدول به پایان رسید.

هفته بیست و هشتم رقابت های لیگ برتر فوتبال عصر امروز با برگزاری هشت دیدار در شهرهای مختلف پیگیری شد که در مهمترین دیدارها تیم نفت با تحمیل شکستی خانگی به استقلال به رده سوم جدول صعود کرد تا در فاصله دو هفته به پایان لیگ خود را به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی معرفی کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، دیدار تیم های استقلال تهران و نفت تهران به قضاوت حسین زرگر در ورزشگاه آزادی برگزار شد که در پایان تیم نفت موفق شد با نتیجه یک بر صفر حریف خود را شکست دهد.

در این دیدار که در حضور نزدیک به ۱۵ هزار تماشاگر برگزار شد، دو تیم در نیمه اول فوتبال سرد و کسل کننده ای را به نمایش گذاشتند و بیشتر از هر چیز احتیاط و ترس را در دستور کار داشتند به گونه ای که حتی یک موقعیت خطرناک را از سوی هر دو تیم شاهد نبودیم. در این نیمه مجید غلام نژاد به علت مصدومیت در همان دقایق ابتدایی جای خود را به تونی کاروالیو داد.

با شروع نیمه دوم بازی کمی روند بهتری گرفت و دو تیم موقعیت های نصف و نیمه ای را روی دروازه یکدیگر ایجاد کردند که دروازه بان ها با کمترین زحمت اجازه به ثمر نشستن این موقعیت ها را ندادند. در ۲۰ دقیقه پایانی نفت می توانست دروازه استقلال را روی یک موقعیت تک به تک باز کند اما سید مهدی رحمتی به زیبایی مانع از باز شدن دروازه اش شد.

در وقت های اضافه این تیم نفت بود که به گل برتری رسید. در دقیقه ۹۱ این دیدار رسول نویدکیا از جناح راست نفوذ کرد و با پاسی زمینی رضا نوروزی را در موقعیت گل قرار داد و این بازیکن با ضربه ای محکم دروازه استقلال را باز کرد. تیم نفت با این پیروزی ۵۱ امتیازی شد و به رده سوم جدول صعود کرد. استقلال هم در ادامه ناکامی های خود همچنان با ۵۰ امتیاز در رده چهارم باقی ماند و با این شرایط دیدار هفته آینده این تیم مقابل فولاد خوزستان حساسیت های بیشتری پیدا کرد.

در شهر رشت، پرسپولیس با تک گل عباس زاده مقابل داماش در خطر سقوط به برتری رسید تا با ۵۱ امتیاز به رده دوم جدول صعود کند و امیدوارانه به انتظار دو هفته پایانی لیگ بنشیند. پرسپولیس در دو دیدار آینده با راه آهن و استقلال صنعتی خوزستان دیدار خواهد کرد.

اما در دیگر دیدار مهم هفته فولاد خوزستان با نتیجه ۲ - ۱ مقابل تراکتورسازی به پیروزی رسید تا با ۵۴ امتیاز همچنان شانس نخست قهرمانی این فصل باشد. فولاد در صورت پیروزی هفته آینده مقابل استقلال یک هفته به پایان لیگ قهرمانی خود را تا حدود زیادی قطعی خواهد کرد.

تیم سپاهان هم با توقف خانگی مقابل سایپا از کورس مدعیان قهرمانی کنار ماند و در دو هفته پایانی باید تنها برای کسب سهمیه آسیایی تلاش کند.

نتایج دیدارهای هفته بیست و هشتم لیگ برتر به شرح زیر است:

* استقلال تهران(صفر) - نفت تهران(یک)
گل: رضا نوروزی(۹۲)

* فولاد خوزستان(۲) - تراکتورسازی تبریز(یک)
گل: کریم انصاریفرد(۹) برای تراکتورسازی - مهدی بدرلو(۳۴ و ۷۳پنالتی) برای فولاد

* سپاهان اصفهان(۲) - سایپای البرز(۲)
گل: امید ابراهیمی(۴۴) و مهدی شریفی(۵۸) برای سپاهان - سجاد شهباززاده(۲۰) و کاوه رضایی(۸۰) برای سایپا

* فجرسپاسی شیراز(یک) - مس کرمان(یک)
گل: رامتین سلیمان نژاد(۸۰) برای فجر - لوسیانو ادینهو(۶۵) برای مس

* گسترش فولاد تبریز(یک) - ملوان انزلی(۲)
گل: محمد بایرامی(۹۲ پنالتی) برای گسترش - مهدی دغاغله(۵۹ و ۷۷) برای ملوان

* صبای قم(۲) - ذوب آهن اصفهان(یک)
گل: هادی شکوری(۴۹) و رضا عنایتی) ۲) برای صبا - مهدی رجب زاده(۹۳) برای ذوب آهن

* راه آهن سورینت(یک) - استقلال صنعتی(صفر)
گل: علی علیپور(۶۰)

* داماش گیلان(صفر) - پرسپولیس تهران(یک)
گل: محمد عباس زاده(۳۱)

جدول رده بندی این مسابقات در پایان هفته بیست و هشتم به شرح زیر است:

۱ - فولاد ۵۴ امتیاز
۲ - پرسپولیس ۵۱ امتیاز تفاضل گل: ۱۸ +
۳ - نفت تهران ۵۱ امتیاز - تفاضل گل ۱۴ +
۴ - استقلال ۵۰ امتیاز
۵ - سپاهان ۴۸ امتیاز
۶ - ملوان ۴۴ امتیاز
۷ - تراکتورسازی ۳۹ امتیاز
۸ - سایپا ۳۳ امتیاز
۹ - گسترش فولاد ۳۲ امتیاز
۱۰ - صبای قم ۳۱ امتیاز
۱۱ - راه آهن ۳۰ امتیاز
۱۲ - استقلال صنعتی ۲۹ امتیاز
۱۳ - داماش ۲۵ امتیاز - تفاضل ۹ -
۱۴ - فجرسپاسی ۲۵ امتیاز - تفاضل ۱۵ -
۱۵ - ذوب آهن ۲۳ امتیاز
۱۶ - مس کرمان ۲۰ امتیاز

استقلال پرسپولیس جدول رقابت های لیگ برتر صبای قم فولاد فولاد خوزستان لیگ برتر نفت نفت تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر