کد خبر: 138537 A

در کشور ما از فوتبال لذتی نمی‌برند؛

ما باید در این زمینه مطالعات عمیقی داشته باشیم و پیگیری کنیم به چه دلیل در کشورهایی مانند اسپانیا، آلمان و ایتالیا تماشاگران از دیدن فوتبال لذت می‌برند، اما در کشور ما چنین نیست.

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: نظرسنجی مردم در برنامه ۹۰ حرف‌های بسیاری داشت که باید توجه ویژه‌ای به فوتبال باشگاهی کشورمان کنیم.

فریدون معینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به نظرسنجی مردم درخصوص دربی ۷۸ بین استقلال و پرسپولیس که به آن نمره صفر دادند، تاکید کرد: ما باید در این زمینه مطالعات عمیقی داشته باشیم و پیگیری کنیم به چه دلیل در کشورهایی مانند اسپانیا، آلمان و ایتالیا تماشاگران از دیدن فوتبال لذت می‌برند، اما در کشور ما چنین نیست.

معینی تصریح کرد: در کشورهای صاحب‌سبک در فوتبال هر نتیجه‌ای که به دست بیاید هواداران باز از تیم خود حمایت می‌کنند، حتی شکست را می‌پذیریند و این تفکر باید در فوتبال ما نیز جاری شود. ما باید توانایی خود را در همه مسائل فوتبالی شکوفا کنیم.

وی افزود: یکی از مواردی که در مسابقات دربی بسیار شاهد آن بودیم اینکه اعتراض به داوری زیاد بود و بازیکنان با استرس فراوان کار خود را پیگیری می‌کردند در حالیکه بازیکنانی مانند محمد نوری یا مجتبی جباری بسیار خونسرد بازی می‌کنند، در این شرایط مربیان باید انگیزه لازم را به بازیکنان بدهند و آنها را کنترل کنند. اگر انگیزه‌ها بیش از حد باشد خود باعثاسترس می‌شود و اتفاقاتی در زمین می‌افتد که از زیبایی مسابقه می‌کاهد.

این کارشناس فوتبال خاطرنشان کرد: بازیکنان باید از تیم‌های پایه مورد آموزش قرار گرفته و مراحل حرفه‌ای را به خوبی طی کنند و در همان کودکی بیاموزند که باید در مسابقات حساس چگونه روی اعصاب خود تسلط داشته باشند تا وقتی به تیم‌های بزرگ‌تر رفتند بتوانند رفتار حرفه‌ای داشته باشند. ما اگر به فوتبال پایه توجه ویژه‌ کنیم شاهد رشد چشمگیر فوتبال کشورمان خواهیم بود که می‌تواند در دنیا حرف برای گفتن داشته باشد.

آلمان اسپانیا استرس استقلال و پرسپولیس ایتالیا بازی رشد زمین فوتبال محمد نوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر