کد خبر: 682653 A

مدیر کل کنترل، هماهنگی و پایش شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به تامین زیرساخت‌های ارتباطی برای اربعین، از زمینه‌سازی برای برقراری هشت میلیون دقیقه مکالمه روزانه در این مراسم خبر داد.

سهراب آغ‌بیات با بیان این‌که تامین امکانات مطلوب ارتباطی در مراسم اربعین یکی از اهداف زیرساخت است، اظهار کرد: هنگام برگزاری راهپیمایی اربعین موضوع تامین ارتباطات در داخل کشور برای ما مهم است، البته امسال زیرساخت‌های ارتباطی داخل کشور تامین شده اما این موضوع در کشور عراق باید توسط خود عراقی‌ها ‌پیگیری شود که مذاکرات خوبی در این باره انجام شده است.

وی با بیان این‌که تامین زیرساخت‌های ارتباطی مانند مکالمه، دیتا و اینترنت را مدنظر داریم تصریح کرد: با توجه به این‌که کل زوار متمایل به مکالمه هستند، بنابراین سعی شده در این حوزه توجه بیش‌تری داشته باشیم که در داخل کشور کارهای لازم تا پایانه‌های مرزی مهران، شلمچه و چزابه انجام شده است.

مدیر کل کنترل، هماهنگی و پایش شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان این‌که اپراتورها بسترهای لازم ارتباطی را از طریق شرکت زیرساخت در اربعین تامین کرده‎اند، افزود: مناطق مرزی تحت پوشش زیرساخت‌های ارتباطی است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی با بیان این‌که در سال گذشته حدود دو میلیون و ۲۰۰هزار زائر در مراسم اربعین شرکت داشتند خاطرنشان کرد: در سال گذشته تامین پوشش ارتباطی برای این تعداد زائر در پایانه‌های مرزی بدون هیچ مشکلی انجام شد، در مرزها نیز وای فای رایگان از طریق بالن فضایی در اختیار افراد قرار گرفت.

آغ‌بیات با بیان این‌که در حال حاضر زمینه برقراری حدود هشت میلیون دقیقه ارتباط روزانه با عراق فراهم شده است بیان کرد: با تلاش‌های انجام شده کانال‌های مستقیم با کشور عراق ارتقاء یافته است و در حال حاضر از نظر مکالمه مشکل خاصی وجود ندارد اما ممکن است به دلیل این‌که ظرفیت اپراتورهای عراقی کافی نیست، در زمان اوج ترافیک مکالمه محدودیت‌هایی ایجاد شود.

وی با بیان این‌که در تلاشیم کیفیت و کمیت مکالمه‎ها در این ایام افزایش داشته باشد تصریح کرد: زائران می‌توانند از دو روش رومینگ مانند سیم‌کارت‌های ایرانی یا خرید سیم‌کارت عراقی برای برقراری مکالمه تلفنی از طریق شبکه دیتای موبایل اپراتورهای عراقی استفاده کنند.

آغ‌بیات درباره هزینه استفاده از مکالمه تلفنی در اربعین خاطرنشان کرد:  با توجه به نرخ ارز، تعرفه‌های تماس تلفنی خارجی نیز تغییر کرده است اما برای مکالمه زائران اربعین از ۲۰ مهر تا ۲۰ آبان نرخ‌های قدیم را در تعرفه‌های مکالمه‌ها اعمال می‌کنیم، به‌طوری که تماس از تلفن ثابت به تلفن ثابت دقیقه‌ای ۷۰۰ تومان و برای تلفن همراه به تلفن همراه، دقیقه‌ای ۹۰۰ تومان محاسبه می‌شود.

وی درباره ارائه تخفیف ویژه مکالمه به زائران ادامه داد: نرخ تعرفه‌های جدید برای تماس تلفنی خارجی ثابت به ثابت دقیقه‎ای ۲۲۰۰ تومان و تلفن موبایل به موبایل ۳۰۰۰ تومان است که در زمان پیاده‌روی اربعین برای زوار به یک سوم کاهش می‌یابد.

مدیر کل کنترل، هماهنگی و پایش شرکت ارتباطات زیرساخت بیان کرد: منتظریم تا اپراتورها بسته‌های پیشنهادی درباره مکالمه و اینترنت را برای اربعین ارائه کنند.

نصب بالن‌های فضایی در نقاط مرزی

آغ‌بیات با اشاره به نقش مهم بالن‎های فضایی در پوشش ارتباطی تصریح کرد: بالن‌های فضایی خدمات وای فای و ال تی ای به زائران در داخل کشور و در محدوده مرزی ارائه می‌دهند، بنابراین برای تامین پوشش ارتباطی زوار در اربعین دو بالن فضایی در مناطق مرزی مستقر شده است.

وی با بیان این‌که در حال حاضر زیرساخت‌های ارتباطی این دو بالن تامین شده است افزود: یکی از بالن‌های فضایی در پایانه مرزی مهران نصب شده است که تا شعاع پنج کیلومتر با ۵۰۰ مگابایت پهنای باند را پوشش می‌دهد، البته بالن دوم با بازگشایی مرز خسروی در این منطقه نصب می‌شود، در غیر این صورت در شهر مهران به زائران خدمات ارائه می‌دهد.

مدیر کل کنترل، هماهنگی و پایش شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به تمهیدات اپراتورها برای ارائه وای فای رایگان به زائران در چزابه، شلمچه و مهران نیز  بیان کرد: مردم می‌توانند از وای فای اپراتورهای رایتل ایرانسل و همراه اول استفاده کنند.

اربعین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر