کد خبر: 660991 A

به‌منظور توسعه حمایت از پژوهشگران حوزه ریاضی صورت گرفت؛

به‌منظور توسعه حمایت از پژوهشگران حوزه ریاضی، تفاهمنامه همکاری بین صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و انجمن ریاضی ایران امضا شد.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی به منظور شناسایی، برقراری ارتباط و حمایت از این قشر توانمند جامعه و انجمن ریاضی ایران به منظور استفاده از مشارکت و همکاری‌های علمی آنان در زمینه‌ اجرای سیاست های خود تفاهم نامه همکاری با انجمن ریاضی ایران منعقد کرد.

استفاده از پتانسیل و ظرفیت های اعضای انجمن برای داوری و نظارت پروژه ها و عضویت در کارگروه های صندوق، ارسال اولویت های تحقیقاتی در گرایش های مختلف ریاضی، سفارش برگزاری کارگاه یا همایش به انجمن، اشاعه و ترویج علم ریاضی و افزایش درک عمومی از اهمیت این علم با ارائه برنامه، ارائه پیشنهادهای راهبردی برای رشد ریاضیات در کشور، ارزیابی خانه ریاضیات و ارائه طریق برای اثر بخشی بیشتر خانه ریاضی در استان ها و شناسایی و معرفی اساتید برجسته ایرانی در رشته های ریاضی در مراکز علمی خارج از کشور به مراجع ذینفع و ذیربط و نوآوری در ایجاد رشته های جدید در علوم ریاضی و آینده علم ریاضی در ایران برخی از موضوعات این تفاهمنامه است.

 مدت و اعتبار این تفاهم‌نامه پنج سال است و مالکیت فکری نتایج حاصل از طرح های تحقیقاتی اجرا شده مشترک است. همچنین دانش فنی که جزیی از نتایج است به انجمن، صندوق و پژوهشگر تعلق دارد.

ایران جامعه رشد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر