کد خبر: 964455 A

انتشار دو فصلنامه «پژوهش‌های تاریخ شفاهی» با رویکرد علمی و پژوهشی به سردبیری مرتضی نورائی توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از سرگرفته می‌شود.

به گزارش ایلنا، دوفصلنامه «پژوهش‌های تاریخ شفاهی» که هشت شماره از آن  پیش از این منتشر شده است؛ بنا دارد در تازه‌ترین شماره‌های خود پژوهش‌های تاریخ شفاهی را با رویکرد علمی و پژوهشی منتشر کند.

تازه ترین  فصلنامه «پژوهش‌های تاریخ شفاهی» به سردبیری مرتضی نورائی با چرخش به سمت جذب و انتشار متون پژوهشی و فنی‌ بر مدار مصاحبه منتشر می شود. در رویکرد تازه این نشریه قرار بر این است تا علاوه برالگوسازی، زمینه گسترش و نهادینه شدن علمی تاریخ شفاهی درکشور هموارتر شود تا بتوان گستره تاریخ‌شفاهی را با اقبال عمومی به سمت همگانی کردن تاریخ به جریان انداخت.

جنس تاریخ شفاهی تاریخ زنده است که ضرورت اعتبارمندی و راستی‌آزمایی تولیدات منتج از تحقیقات آن نیز حایز اهمیت است. به همین دلیل در موقعیت فعلی، مجله علاوه بر مرکزیت‌زدایی در موضوع تحقیقات، به سمت نگاه توزیعی در جوانب مختلف با نوآوری در منظر و روش پیش خواهد رفت.

مطالب این شماره از فصلنامه «مجله دوفصلنامه پژوهش‌های تاریخ شفاهی» در حوزه‌های گوناگون تاریخ معاصر ایران، انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی، برای شمارگان سال ۹۸ و ۹۹ خواهد بود.

با توجه به راه‌اندازی سامانه نشریه پژوهشگران و فرهیختگان برای ارسال مقاله‌های خود می‌توانند با ورود به سایت http://joralh.nlai.ir برای ثبت مقاله‌های خود در این سامانه اقدام کنند.

انتهای پیام/
ایران جمهوری اسلامی سازمان اسناد کتابخانه ملی ایران مرتضی نورائی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر