کد خبر: 801892 A

رئیس شورای سیاستگذاری سومین دوره جایزه پژوهش سال سینمای ایران طی حکمی اعظم راودراد را به عنوان دبیر سومین دوره جایزه پژوهش سال سینمای ایران تعیین کرد.

به گزارش ایلنا، محمود اربابی (معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان سینمایی) دبیر سومین دوره جایزه پژوهش سال سینمای ایران را منصوب کرد.

در حکم  اعظم راودراد آمده است: «با توجه به جایگاه علمی و تجارب ارزنده سرکارعالی در عرصه فعالیت‌های دانشگاهی و پژوهش سینمایی به موجب این حکم به عنوان دبـیر سـومین دوره جایزه پژوهش سال سینمای ایران منصوب می‌شوید.

امید است تداوم برگزاری باشکوه این رویداد علمی-پژوهشی، که فرصت ارزشمندی برای شناسایی و معرفی پژوهش‌های برتر سینمایی و تقویت ارتباط میان سینماگران و دانشگاهیان و پژوهشگران است، جهت دهی پژوهش‌های سینمایی به سمت حل مسائل کلیدی و نیازهای اصلی سینمای ایران را فراهم نماید».

 اعظم راودراد دارای دکتری جامعه شناسی و استاد دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران است و نوشته‌های مختلفی در قالب کتاب و مقاله پیرامون سینمای ایران تدوین و ارائه کرده اند که از آن جمله می توان به کتاب هایی چون «جستارهایی در چیستی هنر اسلامی»، «نظریه های جامعه شناسی هنر و ادبیات»، «جامعه شناسی سینما و سینمای ایران»، «سینمای ایران و جشنواره های جهانی»، «سینمای دهه شصت ایران از نگاه منتقدان»، «جامعه ایران در آینه سینما» و ...، و مقالاتی درباره « فیلم و جامعه»، «سیمای زن در سینمای ایران»، « نقش زنان در سینمای ایران»، «جامعه شناسی سیاسی سینمای ایران»، «تحلیل جامعه شناختی آثار سینمایی»، «ویژگی های اجتماعی فیلم سازان ایرانی»، «بازنمایی گفتمان های دینی در سینما» اشاره کرد. ایشان در دو دوره گذشته عضو شورای سیاستگذاری یا هیات انتخاب و یا داوران این رویداد بوده اند.

 دوره اول این جایزه به دبیری  اسماعیل بنی اردلان در سال 1396 و دومین دوره به دبیری احمد ضابطی جهرمی در سال 1397 برگزار شد.

سومین دوره جایزه پژوهش سال سینمای ایران در آذرماه 1398 همزمان با هفته پژوهش برگزار خواهد شد.

انتصاب دبیر سومین دوره جایزه پژوهش سال سینمای ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر